fb

AKTUALNOŚCI

Firma Sprzęt-Poż specjalizuje się w dostarczaniu specjalistycznego sprzętu dla służb ratunkowych oraz zakładów pracy. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz sprzętu pożarniczego i artykułów z branży BHP oraz zaopatrzenia innych służb ratunkowych, sprzętu ratownictwa medycznego, wodnego, techniczno-drogowego, pracowników wysokościowych i innych pracowników zakładów pracy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi działalności naszej firmy, m.in. nowości w naszej ofercie sprzętu pożarniczego, aktualnych promocji i zmian w funkcjonowaniu firmy.

Lanca jako zwieńczenie węża strażackiego

0
Lanca jako zwieńczenie węża strażackiego

Lanca gaśnicza jest jednym z elementów armatury pożarniczej, która służy do gaszenia pożarów w przestrzeniach trudnodostępnych, a dokładniej w miejscach zamkniętych lub stwarzających wyjątkowe zagrożenie dla strażaków. Jest to wąska rura wykonana ze stali uszlachetnionej (ulepszonej cieplnie oraz zabezpieczonej specjalnymi powłokami galwanicznymi i lakierniczymi), która po podłączeniu stanowi zwieńczenie węża strażackiego. Charakteryzuje się dużym stopniem wytrzymałości oraz twardości, tak aby była niezawodnym narzędziem podczas trudnych akcji gaszenia pożaru. Co więcej, warto podkreślić, że jest to element wyposażenia, który jest przeznaczony zarówno dla PSP, jak i OSP.

czytaj całość »

Drabina jako podstawowe akcesorium w działaniach pożarniczych

0
Drabina jako podstawowe akcesorium w działaniach pożarniczych

Sprzęt strażacki nie ogranicza się jedynie do środków gaśniczych czy umundurowania. Równie ważnym akcesorium może być drabina – zwłaszcza gdy akcja ratownicza dotyczy wyższych kondygnacji budynku. Drabiny pożarnicze mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Przede wszystkim stosuje się je do budowy stanowisk gaśniczych na wysokości, a także do komunikacji pionowej (zarówno w przypadku wyższych pięter danego obiektu, jak i dołów czy studni). Ponadto mogą być wykorzystywane jako poziome kładki. Drabina w wielu sytuacjach pozwala w dużym stopniu przyspieszyć działanie strażaków, a także umożliwia sprawne wydostanie osób z niebezpieczeństwa.

czytaj całość »

Rodzaje węży strażackich

0
Rodzaje węży strażackich

Wąż strażacki zdecydowanie należy do podstawowych elementów armatury pożarniczej. Jak wiadomo, węże służą do gaszenia pożaru poprzez wypuszczenie wody, wodnych roztworów lub innych środków gaśniczych. Wiele osób nie jest jednak świadomych, że istnieją różne rodzaje węży strażackich. Mogą się różnić nie tylko średnicą, długością czy materiałem wykonania. Przede wszystkim dzieli się je na dwie podstawowe grupy: węże tłoczne i ssawne. Podział wynika m.in. z odmiennego zastosowania.

czytaj całość »

W jaki sposób wykorzystuje się kurtyny wodne?

0
W jaki sposób wykorzystuje się kurtyny wodne?

Kurtyna wodna jest elementem armatury pożarniczej, istotnym podczas prowadzenia akcji ratunkowych, w których dochodzi do rozprzestrzeniania się pożaru. Dokładniej jest to urządzenie podłączane do węża, które odpowiada za wydajność, szerokość i wysokość strumienia wody – za pomocą umieszczonej dźwigni można regulować strumień w taki sposób, aby stworzyć ścianę wodną. Jest to szczególnie pomocne w momencie ustawienia kurtyn w linii, w celu utworzenia dłuższej bariery zapobiegającej rozprzestrzenianiu się pożaru. Technika ta stosowana jest zarówno przez Państwową, jak i Ochotniczą Straż Pożarną.

czytaj całość »

Sposoby niwelacji dymu w miejscach wystąpienia pożaru

0
Sposoby niwelacji dymu w miejscach wystąpienia pożaru

Dym wytwarzający się podczas pożaru nie tylko utrudnia pracę straży pożarnej, ale również jest bardzo niebezpieczny dla wszystkich osób w otoczeniu. W związku z tym strażacy wykorzystują sposoby, aby zniwelować poziom dymu podczas każdej akcji ratowniczo-gaśniczej. Odbywa się to przede wszystkim za pomocą profesjonalnego sprzętu strażackiego, pomagającego powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru.

czytaj całość »

W jaki sprzęt wyposażane są młodzieżowe drużyny pożarnicze?

0
W jaki sprzęt wyposażane są młodzieżowe drużyny pożarnicze?

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (w skrócie MDP) jest częścią organizacyjną należącą do Ochotniczej Straży Pożarnej, do której mogą wstąpić osoby do 18 roku życia. Choć członkowie MDP są dopiero przygotowywani do zapobiegania pożarom w przyszłości – ich funkcja polega głównie na realizacji zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej, a także organizowaniu działalności kulturalno-oświatowej – to mimo wszystko również powinni być wyposażeni w odpowiedni sprzęt strażacki

czytaj całość »

Ubrania koszarowe wykorzystywane w działaniach strażackich

0
Ubrania koszarowe wykorzystywane w działaniach strażackich

Odpowiednie umundurowanie jest jedną z podstawowych kwestii w przygotowaniu do pracy strażaka. Profesjonalny ubiór bojowy umożliwia sprawnie i bezpiecznie podjąć działania podczas ryzykownych akcji ratunkowych. Warto jednak dodać, że oprócz umundurowania bojowego, dla strażaków występują również inne elementy odzieży zawodowej, m.in. ubrania koszarowe oraz galowe.

czytaj całość »

Czym się różnią jednostki OSP od PSP?

0
Czym się różnią jednostki OSP od PSP?

OSP i PSP to dwa podstawowe rodzaje Straży Pożarnej, które dbają o bezpieczeństwo – nie tylko w sytuacji pożaru, ale również podczas likwidowania następstw klęsk żywiołowych, akcji ewakuacyjnych czy prowadzenia działań ratowniczych na drogach. Choć zakres obowiązków jest bardzo zbliżony, a sprzęt strażacki w obu przypadkach jest wyposażeniem specjalistycznym, to jednak między danymi jednostkami występują znaczące różnice.

czytaj całość »

Co oznaczają kolory hełmów strażackich?

0
Co oznaczają kolory hełmów strażackich?

Hełm strażacki ma za zadanie chronić strażaka podczas akcji ratunkowych – przed uderzeniami, jak również przed wysoką temperaturą. Ma zapewniać bezpieczeństwo w momencie, gdy w otoczeniu panuje zagrożenie w postaci płonącej konstrukcji budynku czy spadających przedmiotów. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że w teorii hełm ma również funkcję informującą. Nie bez znaczenia pozostaje jego kolor.

czytaj całość »

Z czego wykonane są hełmy strażackie?

0
Z czego wykonane są hełmy strażackie?

Hełm jest bez wątpienia najlepiej rozpoznawalnym elementem umundurowania strażaka. Obok obuwia, rękawic, ubrań ochronnych czy kombinezonów specjalistycznych hełmy stanowią podstawowe zabezpieczenie funkcjonariusza straży pożarnej. Jak jednak są skonstruowane i z jakich materiałów się je wykonuje?

czytaj całość »

Rękawice strażackie - charakterystyka

0
Rękawice strażackie - charakterystyka

Rękawice strażackie to jeden z niezbędnych podczas akcji elementów ochrony osobistej każdego strażaka. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona dłoni przed poparzeniem w wyniku kontaktu z ogniem oraz bardzo wysoką temperaturą. Rękawice pożarnicze chronią także przed działaniem substancji chemicznych, zabezpieczają dłonie przed urazami związanymi z pracą w trudnych warunkach, a także zapewniają niezbędną ochronę przed zimnem i wilgocią. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się procesjonalne rękawice strażackie.

czytaj całość »

Jak działa gaśnica pianowa?

0
Jak działa gaśnica pianowa?

Gaśnica jest prostym urządzeniem służącym do gaszenia pożarów; ze względu na rodzaj użytego środka gaśniczego, wyróżniamy gaśnice proszkowe, pianowe i napełniane skroplonym CO2 (śniegowe). Piana wyrzucana przez gaśnice pianowe doskonale radzi sobie z pożarami grupy A i B, a więc cieczy i ciał stałych (drewna, papieru, gumy, benzyny, smoły). Gaśnice tego typu sprawdzają się także podczas walki z pożarem środków gotujących jak tłuszcze (kategoria F). Piana gasząca jest ekologiczna i daje się łatwiej usunąć niż pozostałości po gaszeniu gaśnicą proszkową. 

czytaj całość »

Rodzaje mundurów strażackich

0
Rodzaje mundurów strażackich

Straż Pożarna to służba mundurowa, która darzona jest ogromnym zaufaniem i wdzięcznością. Do obowiązków strażaków należy nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc w trakcie powodzi czy podczas wypadków samochodowych. Strażacy zajmują się także akcjami ratunkowymi przy zawalonych budynkach czy poszukują osób zaginionych. Z uwagi na tak szeroki zakres obowiązków i niebezpieczeństwa, które im towarzyszą, każdy strażak musi być wyposażony w odpowiednie umundurowanie, które przede wszystkim zapewni mu bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności ratunkowych.

czytaj całość »

Gaśnica proszkowa, a pianowa - różnice

0
Gaśnica proszkowa, a pianowa - różnice

Gaśnice to przenośne urządzenia, które służą do gaszenia pożarów. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i łatwość obsługi stanowią podstawowy sprzęt przeciwpożarowy w miejscach użyteczności publicznej oraz w domach jednorodzinnych. Dziś omówimy różnice zachodzące pomiędzy wariantem pianowym i proszkowym.

czytaj całość »

Jak działa gaśnica proszkowa?

0
Jak działa gaśnica proszkowa?

Gaśnica proszkowa wykorzystuje proszek w charakterze środka gaśniczego. Ze względu na swoją wydajność i skuteczność należy do najchętniej używanych modeli gaśnic. W jaki sposób działa i co można gasić z jej pomocą?

czytaj całość »

Jaką gaśnicę wybrać do biura?

0
Jaką gaśnicę wybrać do biura?

Przestrzeń biurowa musi być zaaranżowana zgodnie z zasadami BHP - powinna więc m.in. posiadać odpowiednią liczbę gaśnic przeciwpożarowych. Jaki ich rodzaj nadaje się do pomieszczeń biurowych i jakich norm należy w ich wypadku przestrzegać?

czytaj całość »

Osoby do współpracy

0
Firma SPRZĘT-POŻ poszukuje osoby chcące podjąć współpracę w zakresie obsługi klientów i pozyskiwania zamówień z terenu województwa:
 
LUBUSKIEGO, PODLASKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŁÓDZKIEGO, LUBELSKIEGO, ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, PODKARPACKIEGO.
 
 
Spróbuj, a my pomożemy zrealizować Ci Twoje cele.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium