Jak działa gaśnica proszkowa? 0
Jak działa gaśnica proszkowa?

Gaśnica proszkowa wykorzystuje proszek w charakterze środka gaśniczego. Ze względu na swoją wydajność i skuteczność należy do najchętniej używanych modeli gaśnic. W jaki sposób działa i co można gasić z jej pomocą?

czytaj całość »
POZNAJ NOWOŚĆ - HEŁM STRAŻACKI VFR EVO 0
POZNAJ NOWOŚĆ - HEŁM STRAŻACKI VFR EVO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechujący się nowoczesnym designem, a przy tym wyjątkową ergonomią i komfortem użytkowania hełm strażacki VFR - EVO, dedykowany jest do prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych stanowiąc ochronę głowy i twarzy przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami - termicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi, atmosferycznymi oraz chemicznymi. Produkt posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

czytaj całość »
Jaką gaśnicę wybrać do biura? 0
Jaką gaśnicę wybrać do biura?

Przestrzeń biurowa musi być zaaranżowana zgodnie z zasadami BHP - powinna więc m.in. posiadać odpowiednią liczbę gaśnic przeciwpożarowych. Jaki ich rodzaj nadaje się do pomieszczeń biurowych i jakich norm należy w ich wypadku przestrzegać?

czytaj całość »
Osoby do współpracy 0
Firma SPRZĘT-POŻ poszukuje osoby chcące podjąć współpracę w zakresie obsługi klientów i pozyskiwania zamówień z terenu województwa:
 
LUBUSKIEGO, PODLASKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŁÓDZKIEGO, LUBELSKIEGO, ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, PODKARPACKIEGO.
 
 
Spróbuj, a my pomożemy zrealizować Ci Twoje cele.
czytaj całość »
Narzędzia NUPLA !!! bo strażacy zasługują na najlepszy sprzęt 0
Narzędzia NUPLA !!! bo strażacy zasługują na najlepszy sprzęt

Wszystkie narzędzia Nupla to klasyczne narzędzia stosowane przez jednostki straży pożarnej w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także ze względu na swoją stwierdzoną dielektryczność drążków jako narzędzia pomocnicze przy działaniach zagrożonych porażeniem prądem elektrycznym. Wykazują bezpieczeństwo w kontakcie z napięciem do 20 kV, co jest potwierdzone badaniem z Laboratorium Wysokich Napięć. 

"Uważam, że moi strażacy czują się dużo pewniej z powodu bezpieczeństwa działań i jakości tych narzędzi. Czuję, że kiedy ryzykujesz swoje życie za darmo, musisz mieć najlepszy sprzęt jaki można kupić. To idealnie pasuje do narzędzi Nupla. "

czytaj całość »
Z czego wykonane jest obuwie specjalne? 0
Z czego wykonane jest obuwie specjalne?

Zawód strażaka wiąże się z dużym ryzykiem i codziennym narażaniem własnego życia dla zdrowia innych osób. W trosce o bezpieczeństwo bohaterów walczących z ogniem, każda remiza strażacka obligatoryjnie musi zostać wyposażona w specjalistyczny sprzęt, którego zadaniem jest nie tylko ułatwienie wykonywanej pracy, ale także ochrona ciała przed poparzeniami. Dlatego też, każdy pożarnik powinien posiadać specjalistyczne obuwie. Umożliwi to mu efektywne działanie w trudnych warunkach. Z czego jednak powinny być wykonane takie buty, aby dobrze pełniły swoją funkcję?

czytaj całość »
Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie 0
Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie

Podwyższony poziom wód gruntowych, nadmierne opady atmosferyczne w formie gęstych ulew czy śniegu, a także wiosenne roztopy to tylko niektóre czynniki mogące wywołać skutki w postaci zalania, podtopienia czy nawet powodzi. W sytuacji, gdy konieczne jest pozbycie się nadmiaru wody z piwnicy, placu budowy czy kopalnianego chodnika, idealne rozwiązanie problemu stanowi pompa szlamowa. Z jej pomocą nie tylko osuszymy zalany obszar, lecz także pozbędziemy się całego zalegającego na nim szlamu.

czytaj całość »
Z czego składa się mundur wyjściowy OSP? 0
Z czego składa się mundur wyjściowy OSP?

Istotnym elementem wyposażenia każdego strażaka jest odpowiedni strój. Strażacy stosują specjalną odzież nie tylko podczas spełniania swoich podstawowych obowiązków, czyli akcji ratowniczych, ale również w celach reprezentacyjnych. Stroje wyjściowe spełniają zupełnie inne funkcje niż ubrania codzienne (tzw. koszarowe) czy specjalne (jak np. bojowe), jednak ich rola jest nie mniej istotna. Jednocześnie umundurowanie wyjściowe jest bardzo jasno sprecyzowane, a poszczególne elementy tej garderoby nie mogą być dobierane przypadkowo. W tym artykule wyjaśnimy, z czego składa się mundur wyjściowy OSP.

czytaj całość »
Zasada działania detektora gazu 0
Zasada działania detektora gazu

Nowoczesne detektory gazu to niewielkie urządzenia, które pozwalają na bieżące kontrolowanie stężenia niebezpiecznych substancji, takich jak tlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu. Montowane są przede wszystkim w miejscach, w których istnieje ryzyko ulatniania się tych trujących i niebezpiecznych gazów. Wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, np. rafineriach czy kopalniach, ale również w kuchniach wyposażonych w sprzęt gazowych. Jak więc nietrudno się domyślić, modeli detektorów gazu jest wiele, jednak wszystkie działają na podobnych zasadach.

czytaj całość »
Odzież strażacka - podstawowe wyposażenie 0
Odzież strażacka - podstawowe wyposażenie

Strażacy muszą być odpowiednio przygotowani do pracy w różnych warunkach. Niejednokrotnie narażają swoje zdrowie, a nawet życie, podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Aby poradzić sobie z różnorodnymi przeciwnościami przy pożarach czy wypadkach drogowych, potrzebują nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również specjalistycznej odzieży.

czytaj całość »
Hełm strażacki, a bezpieczeństwo 0
Hełm strażacki, a bezpieczeństwo

Hełm to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów ochrony osobistej każdego strażaka. W tej profesji bezpieczeństwo to kwestia nadrzędna. Jednocześnie strażacy podczas swojej codziennej pracy niejednokrotnie narażeni są na różnorodne zagrożenia. Często pracują w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach. Muszą mieć do dyspozycji nie tylko specjalistyczny sprzęt i narzędzia, ale również strój, który dodatkowo zagwarantuje im ochronę. Bardzo ważną rolę w zakresie ochrony osobistej strażaków spełnia właśnie hełm. W tym artykule podpowiemy, jakie funkcje spełniają hełmy strażackie oraz czym kierować się podczas ich wyboru.

czytaj całość »
Radiotelefony strażackie - zasada działania 0
Radiotelefony strażackie - zasada działania

Mogłoby się wydawać, że w obliczu współczesnego niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego radiotelefony nie będą nam już potrzebne, a w szczególności w profesjonalnym zastosowaniu. Tymczasem okazuje się, że ich niezawodność działania oraz wszechstronność zastosowania nadal są doceniane.

czytaj całość »
Praca na wysokościach. Wyzwania i zagrożenia 0
Praca na wysokościach. Wyzwania i zagrożenia

Prace na wysokościach nadal stanowią jedne z najcięższych i najtrudniejszych prac, a przede wszystkim będących bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia pracowników. Upadek z wysokości bowiem w najlepszym przypadku kończy się trwałym kalectwem; najczęściej niestety jest to śmierć na miejscu. Prace takie to prace na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Najczęściej są to roboty budowlane, prowadzone podczas rozbudowy, remontów czy rozbiórek, prace dokonywane w czasie termomodernizacji budynków mieszkalnych oraz czynności wykonywane przy pracach z użyciem rusztowań, drabin. Do prac na wysokościach kwalifikować się będą także remonty i odśnieżanie dachów oraz prace konserwacyjne i remontowe słupów, silosów, kotłów czy zbiorników. Jakie są zasady, dotyczące organizacji takich prac?

czytaj całość »
Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem 0
Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem

Jednym z akcesoriów, niezbędnych do walki z pożarem, są prądownice wodne. Te specjalne urządzenia przeciwpożarowe przeznaczone są do wytwarzania wodnych strumieni zwartych i rozproszonych i najczęściej służą jako zakończenie węży tłocznych  o wielkości 25, 52 oraz 75. Każda prądownica posiada obrotową dyszę wylotową, umożliwiającą bezstopniową regulację kształtu strumienia wody, a także jego natychmiastowe odcięcie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

czytaj całość »
Profesjonalne radiotelefony strażackie. Czym powinny się charakteryzować? 0
Profesjonalne radiotelefony strażackie. Czym powinny się charakteryzować?

Czy strażacy w czasie akcji gaśniczej posługują się telefonami komórkowymi? A może krótkofalówkami? Okazuje się, że żadnym z powyższych. Do komunikacji służą im specjalne urządzenia, czyli profesjonalne radiotelefony strażackie. Tego typu urządzenia nie tylko doskonale sprawdzają się w czasie akcji gaśniczych, lecz także ułatwiają codzienną pracę strażakom. Współpracują wyłącznie między sobą i nie potrzebują infrastruktury sieci, dzięki temu strażacy mogą mieć kontakt między sobą nawet w przypadku uszkodzenia stacji retransmisyjnych. Są solidnie wykonane i nadają się do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Cechuje je odporność na urazy mechaniczne. Czym jeszcze powinny charakteryzować się profesjonalne radiotelefony strażackie?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
platforma finansowa
Sklep internetowy Shoper.pl