fb
Z czego wykonane są hełmy strażackie? 0
Z czego wykonane są hełmy strażackie?

Hełm jest bez wątpienia najlepiej rozpoznawalnym elementem umundurowania strażaka. Obok obuwia, rękawic, ubrań ochronnych czy kombinezonów specjalistycznych hełmy stanowią podstawowe zabezpieczenie funkcjonariusza straży pożarnej. Jak jednak są skonstruowane i z jakich materiałów się je wykonuje?

czytaj całość »
Rękawice strażackie - charakterystyka 0
Rękawice strażackie - charakterystyka

Rękawice strażackie to jeden z niezbędnych podczas akcji elementów ochrony osobistej każdego strażaka. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona dłoni przed poparzeniem w wyniku kontaktu z ogniem oraz bardzo wysoką temperaturą. Rękawice pożarnicze chronią także przed działaniem substancji chemicznych, zabezpieczają dłonie przed urazami związanymi z pracą w trudnych warunkach, a także zapewniają niezbędną ochronę przed zimnem i wilgocią. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się procesjonalne rękawice strażackie.

czytaj całość »
Jak działa gaśnica pianowa? 0
Jak działa gaśnica pianowa?

Gaśnica jest prostym urządzeniem służącym do gaszenia pożarów; ze względu na rodzaj użytego środka gaśniczego, wyróżniamy gaśnice proszkowe, pianowe i napełniane skroplonym CO2 (śniegowe). Piana wyrzucana przez gaśnice pianowe doskonale radzi sobie z pożarami grupy A i B, a więc cieczy i ciał stałych (drewna, papieru, gumy, benzyny, smoły). Gaśnice tego typu sprawdzają się także podczas walki z pożarem środków gotujących jak tłuszcze (kategoria F). Piana gasząca jest ekologiczna i daje się łatwiej usunąć niż pozostałości po gaszeniu gaśnicą proszkową. 

czytaj całość »
Rodzaje mundurów strażackich 0
Rodzaje mundurów strażackich

Straż Pożarna to służba mundurowa, która darzona jest ogromnym zaufaniem i wdzięcznością. Do obowiązków strażaków należy nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc w trakcie powodzi czy podczas wypadków samochodowych. Strażacy zajmują się także akcjami ratunkowymi przy zawalonych budynkach czy poszukują osób zaginionych. Z uwagi na tak szeroki zakres obowiązków i niebezpieczeństwa, które im towarzyszą, każdy strażak musi być wyposażony w odpowiednie umundurowanie, które przede wszystkim zapewni mu bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności ratunkowych.

czytaj całość »
Gaśnica proszkowa, a pianowa - różnice 0
Gaśnica proszkowa, a pianowa - różnice

Gaśnice to przenośne urządzenia, które służą do gaszenia pożarów. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i łatwość obsługi stanowią podstawowy sprzęt przeciwpożarowy w miejscach użyteczności publicznej oraz w domach jednorodzinnych. Dziś omówimy różnice zachodzące pomiędzy wariantem pianowym i proszkowym.

czytaj całość »
Jak działa gaśnica proszkowa? 0
Jak działa gaśnica proszkowa?

Gaśnica proszkowa wykorzystuje proszek w charakterze środka gaśniczego. Ze względu na swoją wydajność i skuteczność należy do najchętniej używanych modeli gaśnic. W jaki sposób działa i co można gasić z jej pomocą?

czytaj całość »
POZNAJ NOWOŚĆ - HEŁM STRAŻACKI VFR EVO 0
POZNAJ NOWOŚĆ - HEŁM STRAŻACKI VFR EVO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechujący się nowoczesnym designem, a przy tym wyjątkową ergonomią i komfortem użytkowania hełm strażacki VFR - EVO, dedykowany jest do prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych stanowiąc ochronę głowy i twarzy przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami - termicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi, atmosferycznymi oraz chemicznymi. Produkt posiada Świadectwo Dopuszczenia CNBOP.

czytaj całość »
Jaką gaśnicę wybrać do biura? 0
Jaką gaśnicę wybrać do biura?

Przestrzeń biurowa musi być zaaranżowana zgodnie z zasadami BHP - powinna więc m.in. posiadać odpowiednią liczbę gaśnic przeciwpożarowych. Jaki ich rodzaj nadaje się do pomieszczeń biurowych i jakich norm należy w ich wypadku przestrzegać?

czytaj całość »
Osoby do współpracy 0
Firma SPRZĘT-POŻ poszukuje osoby chcące podjąć współpracę w zakresie obsługi klientów i pozyskiwania zamówień z terenu województwa:
 
LUBUSKIEGO, PODLASKIEGO, MAZOWIECKIEGO, ŁÓDZKIEGO, LUBELSKIEGO, ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, PODKARPACKIEGO.
 
 
Spróbuj, a my pomożemy zrealizować Ci Twoje cele.
czytaj całość »
Narzędzia NUPLA !!! bo strażacy zasługują na najlepszy sprzęt 0
Narzędzia NUPLA !!! bo strażacy zasługują na najlepszy sprzęt

Wszystkie narzędzia Nupla to klasyczne narzędzia stosowane przez jednostki straży pożarnej w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także ze względu na swoją stwierdzoną dielektryczność drążków jako narzędzia pomocnicze przy działaniach zagrożonych porażeniem prądem elektrycznym. Wykazują bezpieczeństwo w kontakcie z napięciem do 20 kV, co jest potwierdzone badaniem z Laboratorium Wysokich Napięć. 

"Uważam, że moi strażacy czują się dużo pewniej z powodu bezpieczeństwa działań i jakości tych narzędzi. Czuję, że kiedy ryzykujesz swoje życie za darmo, musisz mieć najlepszy sprzęt jaki można kupić. To idealnie pasuje do narzędzi Nupla. "

czytaj całość »
Z czego wykonane jest obuwie specjalne? 0
Z czego wykonane jest obuwie specjalne?

Zawód strażaka wiąże się z dużym ryzykiem i codziennym narażaniem własnego życia dla zdrowia innych osób. W trosce o bezpieczeństwo bohaterów walczących z ogniem, każda remiza strażacka obligatoryjnie musi zostać wyposażona w specjalistyczny sprzęt, którego zadaniem jest nie tylko ułatwienie wykonywanej pracy, ale także ochrona ciała przed poparzeniami. Dlatego też, każdy pożarnik powinien posiadać specjalistyczne obuwie. Umożliwi to mu efektywne działanie w trudnych warunkach. Z czego jednak powinny być wykonane takie buty, aby dobrze pełniły swoją funkcję?

czytaj całość »
Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie 0
Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie

Podwyższony poziom wód gruntowych, nadmierne opady atmosferyczne w formie gęstych ulew czy śniegu, a także wiosenne roztopy to tylko niektóre czynniki mogące wywołać skutki w postaci zalania, podtopienia czy nawet powodzi. W sytuacji, gdy konieczne jest pozbycie się nadmiaru wody z piwnicy, placu budowy czy kopalnianego chodnika, idealne rozwiązanie problemu stanowi pompa szlamowa. Z jej pomocą nie tylko osuszymy zalany obszar, lecz także pozbędziemy się całego zalegającego na nim szlamu.

czytaj całość »
Z czego składa się mundur wyjściowy OSP? 0
Z czego składa się mundur wyjściowy OSP?

Istotnym elementem wyposażenia każdego strażaka jest odpowiedni strój. Strażacy stosują specjalną odzież nie tylko podczas spełniania swoich podstawowych obowiązków, czyli akcji ratowniczych, ale również w celach reprezentacyjnych. Stroje wyjściowe spełniają zupełnie inne funkcje niż ubrania codzienne (tzw. koszarowe) czy specjalne (jak np. bojowe), jednak ich rola jest nie mniej istotna. Jednocześnie umundurowanie wyjściowe jest bardzo jasno sprecyzowane, a poszczególne elementy tej garderoby nie mogą być dobierane przypadkowo. W tym artykule wyjaśnimy, z czego składa się mundur wyjściowy OSP.

czytaj całość »
Zasada działania detektora gazu 0
Zasada działania detektora gazu

Nowoczesne detektory gazu to niewielkie urządzenia, które pozwalają na bieżące kontrolowanie stężenia niebezpiecznych substancji, takich jak tlenek węgla, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu. Montowane są przede wszystkim w miejscach, w których istnieje ryzyko ulatniania się tych trujących i niebezpiecznych gazów. Wykorzystywane są w zakładach przemysłowych, np. rafineriach czy kopalniach, ale również w kuchniach wyposażonych w sprzęt gazowych. Jak więc nietrudno się domyślić, modeli detektorów gazu jest wiele, jednak wszystkie działają na podobnych zasadach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium