fb

Detektor 5-gazowych GfG Polytector III G999/5

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 11 206,16 zł 11206.16
Cena netto: 9 110,70 zł

ilość szt.

towar niedostępny

1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 1px 1px 1px 1px 1px 0
Producent: GfG Polska Sp. z o.o.
Kod produktu: 595-082

1px Opis produktu

Detektor 5-gazowy GfG Polytector III G999/5

Polytector III G999 - Twoje bezpieczeństwo jest naszym zadaniem

Polytector III G999 łączy w sobie wymagania nowoczesnego, wielogazowego przyrządu pomiarowego, do użytku w ochronie osobistej z możliwością zastosowania w ograniczonych przestrzeniach i obniżeniach terenu. W rezultacie otrzymujemy wytrzymałe i praktyczne urządzenie ostrzegawcze, uniwersalne w zastosowaniu i zmienne w kombinacji opcji czujników.

 • Potrójny sygnał ostrzegawczy – Alarm optyczny, akustyczny i wibracyjny
 • Moduł radiowy (opcjonalnie) – Transmisja danych i alarmów w czasie rzeczywistym na częstotliwości 868 MHz (Europa) lub 915 MHz (Ameryka).
 • Czujnik bezruchu – 2 poziomy ostrzegawcze w urządzeniu plus powiadomienie nadzoru*
 • Nowoczesna bateria – Wysoka pojemność akumulatora dla pracy pompy i dłuższego czasu pracy w normalnym trybie
 • Duży wybór czujników – Pięć slotów na wytrzymałe, dokładne i trwałe czujniki do pomiaru gazów toksycznych i palnych,
 • Pompa próbkująca – Pompa może być włączana ręcznie. Przepływ gazu wynosi od 0,5 do 0,6 litra na minutę. Dynamiczne monitorowanie przepływu wraz ze wskazaniem zasysanej odległości.
 • Intuicyjna obsługa – Jedno kliknięcie dla ważnych funkcji, wygodne menu z 3 przyciskami
 • kalibracja miernika tylko raz w roku 

*opcja z modułem radiowym i łączem GfG-Link)

Bezpieczeństwo dzięki jakości i funkcjonalności

Dostępne są trzy warianty modeli. Trzy czujniki elektrochemiczne i jeden czujnik podczerwieni są bazą dla wszystkich urządzeń. W zależności od wariantu, G999 posiada również czujnik katalityczny, połączony czujnik katalityczny i półprzewodnikowy, czujnik PID lub czwarty czujnik elektrochemiczny Pozwala to na zdefiniowanie różnych kombinacji, do siedmiu gazów lub zakresów pomiarowych które mogą być monitorowane jednocześnie.

Przemyślana konstrukcja, zarówno obudowy, jak i menu nawigacyjnego, ułatwia pracę urządzenia ostrzegawczego w trudnych warunkach. Wyświetlacz można obracać o 180° za pomocą jednego kliknięcia. Do pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub w sytuacjach awaryjnych, G999 posiada również latarkę LED w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach.

Polytector III G999 jest certyfikowany (DEKRA) do stosowania w strefie II 1G i I M1 oraz jest wodoszczelny i pyłoszczelny zgodnie z klasą ochrony IP 67. Nadaje się również do wymagających zastosowań. Gumowana obudowa z poliwęglanu zapewnia również doskonałą ochronę przed wstrząsami uderzeniami, a praktyczna konstrukcja i solidny klips zapewniają optymalny komfort noszenia.

Duża moc akumulatora dla długiego czasu pracy

Podwójna pojemność baterii w porównaniu z innymi urządzeniami zapewnia nie tylko wystarczającą moc do zasilania pompy, ale także do 130 godzin pracy w trybie dyfuzyjnym.

Rejestrator danych

Za pomocą wewnętrznego rejestratora danych można zapisać 30 000 punktów pomiarowych dla maksymalnie 12 różnych wartości oraz dodatkowe informacje takie jak data, czas, dane identyfikacyjne nadajnika, wyzwalanie alarmów i zdarzenia specjalne.

Zdalny monitoring w celu ochrony pracowników

Urządzenia mogą być wyposażone w moduły komunikacji radiowej, dzięki czemu używając systemu nadzoru, kierujący zespołem może mieć bieżący podgląd poprzez przyrządy przenośne GfG-Link lub poprzez stacjonarny moduł USB, wpinany bezpośrednio do komputera. Informację są dostępne w czasie rzeczywistym i obejmują stężenia gazów, alarmy gazowe i z czujników bezruchu.

Przygotowany na wypadek sytuacji awaryjnej -symulacje zagrożeń

Za pomocą symulacji alarmu można przesyłać do urządzenia dowolne wartości gazu, dzięki czemu można symulować testować najbardziej zróżnicowane scenariusze awaryjne Urządzenia nadzoru pozwalają także na wysyłanie wiadomości tekstowych dla szybkiej komunikacji w sytuacji zagrożenia.

 

Intuicyjna obsługa

Polytector jest gotowy do pomiarów od razu w momencie uruchomienia. Główne funkcję – wartości szczytowe, lampa LED, resetowanie alarmów, zoom wyświetlacza oraz obrót ekranu w zależności od mocowania – są dostępne przy użyciu prostych kombinacji przycisków. Wejście w menu detektora jest intuicyjne a sama nawigacja odbywa się za pomocą trzech

Czujnik bezruchu

Miernik został wyposażony w nowoczesny system ostrzegania oparty na czujniki bezruchu. Interwał czasowy po jakim jest on aktywny jest w pełni konfigurowalny i możliwy do zablokowania indywidualnym hasłem dostępu.

Pomiary w czasie rzeczywistym poprzez komunikację radiową

Polytector III może wysyłać aktualne wartości stężeń mierzonych gazów poprzez moduł radiowy do jednostki centralnej. W ten sposób nadzór obiektu może być na bieżąco informowany o zagrożeniach w dziedzinie ochrony osobistej pracowników na terenie całego zakładu, w sposób ciągły.

GfG-Link

System GfG-Link pozwala na utrzymywanie „bezpiecznej” linii między urządzeniami. W zależności od typu cztery lub dziesięć detektorów może być podpięte do jednego urządzenia zbiorczego. W tej konfiguracji wyświetlane są edytowalne nazwy urządzeń oraz aktualne wartości pomiarów na wyświetlaczu modułu GfG-Link. Alarm wywołany czujnikiem bezruchu ma osobny status, nie możliwy do pomylenia z wartością stanów alarmowych. Sygnalizacje alarmów odbywają się z wykorzystaniem akustyki urządzenia oraz migającego czerwonego ekranu. Front panel urządzenia GfG-Link określa status wszystkich podłączonych do niego urządzeń. Zakres w terenie otwartym to około 700m. W ten sposób status bezpieczeństwa pracowników jest kontrolowany w zasięgu 1400m od siebie.

Funkcja pager

Osoba nadzorujące prace z wykorzystanie systemu bezpieczeństwa GfG ma możliwość wysłania krótkiej wiadomości, wyświetlanej bezpośrednio na ekranie urządzenia Polyctector III. Używając tej funkcji możemy wysyłać wiadomości o dowolnej treści z wykorzystaniem komputera wpiętego do systemu bądź prekonfigurowanych standardowych wiadomości wysyłanych wprost z urządzenia zbiorczego GfG-Link.

Konfiguracja sensorów

Dostępność możliwych rozwiązań oparta jest o:

 • 1 x sensor katalityczny,
 • 1 x sensor IR,
 • 1 x sensor fotojonizacyjny (PID),
 • 1 x sensor hybrydowy (WT/HL),
 • do 4 sensorów elektrochemicznych.

Konstrukcja G999 umożliwia rożne kombinacje czujników. W ten sposób detektor wielogazowy może być indywidualnie dostosowany do państwa wymagań.

Wysokiej klasy sensory

Nasze wysokiej klasy sensory wyróżniają się bardzo długą trwałością, wysoką dokładnością pomiaru, szybkim reagowaniem i niską czułością krzyżową. Ponadto urządzenia i czujniki są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu.

Niezawodne wykrywanie CO2 i CH4 za pomocą metody podczerwieni (NDIR)

Tylko z jednym sensorem pomiarowym IR, dwutlenek węgla i węglowodory, takie jak metan i propan, mogą być jednocześnie dokładnie wykryte w Microtectorze III. Sensor ten wykorzystuje maksymalnie cztery długości fal właściwe dla gazu. Ścieżki absorpcji i długości fal promieniowania są doskonale dostosowane do gazów i zakresów pomiarowych. Opcjonalnie czujnik podczerwieni może być skompensowany ciśnieniowo, jeżeli w praktyce istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia dużych wahań ciśnienia (np. w sektorze wydobywczym). Zatrucie sensora za przez np. związki krzemu lub siarkowodór można wykluczyć korzystając z technologii IR. Czujnik podczerwieni ma tę zaletę w stosunku do czujników katalitycznych, że nie zostanie uszkodzony nawet przy najwyższych stężeniach gazu.

Sensor fotojonizacyjny (PID)

Wysoko lotne związki organiczne (VOC), takie jak rozpuszczalniki, opary benzyny, spaliny oleju napędowego, olej opałowy lub opary nafty są szkodliwe dla zdrowia już przy niskich stężeniach ppm lub ppb. Wartość graniczna dla większości LZO jest znacznie niższa niż dolna granica wybuchu (LEL) i nie może zostać wykryta za pomocą czujników katalitycznych. Czujnik PID wykalibrowany na izobutylenie może już wykryć wiele takich związków przy stężeniach mniejszych niż 1 ppm.

Czujnik hybrydowy- lokalizator nieszczelności

W wielu zastosowaniach proste wykrywanie gazów palnych w zakresie od 0 do 100% DGW nie jest wystarczające. Urządzenia ostrzegające przed gazem nie muszą być jednocześnie mocniejsze i obejmować bardziej wszechstronne zakresy pomiarowe. Polytector III może być wyposażony w wysokiej klasy hybrydowy czujnik GfG. Ten czujnik może mierzyć gazy palne od 0 do 10 000 ppm, od 0 do 100% DGW i od 0 do 100% objętościowych.

 

Duży wyświetlacz z funkcją zoomu i innowacyjnym systemem alarmowym

Przejrzysty wyświetlacz graficzny można obrócić o 180 ° i można go wygodnie odczytać w dowolnej pozycji noszenia, np. jeśli przymocowałeś to do swojego ubrania. Zaleta: masz wolne ręce i możesz kontrolować wszystkie wartości. Funkcja powiększenia wyświetlacza ułatwia czytanie, np. Pod maską do oddychania lub bez okularów do czytania.

Progi alarmowe

Indywidualnie ustawiane progi alarmowe dla wszystkich kanałów pomiarowych zapewniają kompleksową ochronę użytkownika sprzętu. Oprócz wartości chwilowych jest możliwość ustawienia alarmów biorąc pod uwagę;

 • średnią długoterminową
 • średnia krótkoterminową

Rejestrator danych

Zintegrowany rejestrator danych rejestruje stężenia zmierzonych gazów i aktywowane alarmy maksymalnie do 500 godzin. Zapisane dane można odczytać za pomocą stacji testowej TS400 lub stacji dokującej DS400.

Nowoczesne projekty

G999 łączy w sobie techniczne innowacje z urzekającym wzornictwem. Niezależne komitety ekspertów potwierdzają wybitne osiągnięcia w zakresie wzornictwa i funkcjonalności, ze szczególnym naciskiem na mały rozmiar i wyjątkowo niską wagę. Naszym celem jest łączenie innowacyjnych pomysłów i technik z funkcjonalnym wzornictwem. W ten sposób tworzymy jakość i wytrzymałość. Atrybuty, które są symbolem nazwy GfG w pomiarze gazu. Żadne inne urządzenie pomiarowe i ostrzegawcze nie otrzymało tylu nagród, co Polytector III.

1px Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

1px Produkty powiązane

1px Opinie o produkcie (0)

1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl