fb

Środek pianotwórczy DETEOR ME 3% beczka 60 L

Dostępność: Zapytaj o dostępność
Cena: 7,56 zł 7.56
Cena netto: 6,15 zł
ilość litr
dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: brak
Kod produktu: 626-015

Opis

Środek pianotwórczy DETEOR ME 3% beczka 60 L

Środek pianotwórczy Deteor ME 3% syntetyczny ogólnego stosowania najczęściej używane przez Straż Pożarną. Oparte na specjalnie dobranych detergentach syntetycznych oraz stabilizatorach. Tworzą wyjątkowo płynną i plastyczną pianę zdolną do szybkiego pokrywania dużych powierzchni, także w utrudnionych warunkach.

Środki pianotwórcze oferowane przez naszą firmę posiadają Świadectwa dopuszczenia CNBOP i Atesty PZH.

Zakres działania:

Deteor  ME  3% to uniwersalny środek pianotwórczy oparty na odpowiednio dobranych syntetycznych związkach powierzchniowo czynnych oraz substancjach pomocniczych. Tworzy wyjątkowo  płynną i  plastyczną pianę, zdolną do szybkiego pokrywania dużych powierzchni. Deteor ME 3% może być stosowany z wodą wodociągową lub morską.

Deteor  ME  3% posiada doskonałe właściwości penetrujące i zwilżające, dzięki czemu skuteczny przy gaszeniu pożarów grupy A, m.in.: drewna, papieru, czy gumy. Może być również stosowany do gaszenia pożarów cieczy niemieszających się z wodą (cieczy niepolarnych).

Typowe właściwości:

  • Grupy pożarów A i B
  • Zalecane stężenie dozowania 3% -dla cieczy niepolarnych
  • Najniższa temperatura stosowania -10 °C
  • pH w temp. 20 °C 7,5 ± 1,0
  • Osad < 0,25 %

Zgodność z normą EN 1568
Klasa skuteczności gaśniczej/ odporność na nawrót palenia:
Część 3: - dla heptanu III B
Część 1 oraz 2: piana lekka i średnia - wynik pozytywny

Zastosowanie:

służy do wytwarzania piany ciężkiej, średniej, a także lekkiej, dzięki czemu Deteor  ME  3% posiada szeroki zakres stosowania. Może być używany do gaszenia pożarów maszynowni, pompowni, czy rozlewisk cieczy palnych nie mieszających się z wodą. Nadaje się do wytwarzania piany w prądownicach pianowych, wytwornicach piany średniej oraz generatorach piany lekkiej.

Właściwości:

Deteor ME 3% posiada doskonałe właściwości penetrujące i zwilżające. Jest skuteczny przy gaszeniu pożarów grupy A, m.in.: drewna, papieru, czy gumy. Może być stosowany do gaszenia pożarów cieczy niemieszających się z wodą (niepolarnych).

Otoczenie i toksyczność:

Deteor ME 3% jest biodegradowalnym środkiem pianotwórczym z minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Więcej niż 90% ulega rozkładowi biologicznemu w ciągu 28 dni. Produkt nie jest toksyczny dla ludzi, ryb i zwierząt.

Przechowywanie i okres gwarancji:

Przy odpowiednich warunkach przechowywania produktu może być ważny nawet 20 lat. Standardowo  gwarancja wynosi  5  lat. Fizyczne parametry i właściwości piany powinny być sprawdzone po 5 latach od daty produkcji i potem poddawane badaniom kontrolnym co roku.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium