fb
Co znajdziemy w szafie strażackiej? 0
Co znajdziemy w szafie strażackiej?

Ryzykowna praca strażacka i forma pełnienia służby sprawia, że indywidualny osprzęt i wyposażenie każdego strażaka składa się z wielu elementów. Szafa strażacka jest miejscem, w którym w sposób zorganizowany i uporządkowany przechowuje się odzież i narzędzia niezbędne podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, uroczystości powiązanych ze strażą pożarną oraz codziennych obowiązków na służbie. Co dokładnie znajduje się w szafie strażackiej?

Jak zbudowana jest szafa strażacka?

Oferta szaf strażackich obejmuje wiele modeli. To mebel, który ma się z łatwością dostosować do warunków i powierzchni strażackiej szatni, zapewniając jednocześnie każdemu strażakowi swobodny dostęp do przechowywanych w niej rzeczy. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się szafy strażackie z wygodnym uchwytem na hełm. Rozwiązanie gwarantuje łatwy dostęp do podstawowego wyposażenia strażackiego, jednocześnie umożliwia zachowanie porządku w strażnicy. Zdecydowaną przewagę nad szafami całkowicie zamkniętymi mają szafy otwarte, w których wisi umundurowanie, wyposażone w szafkę na rzeczy osobiste zamykaną na kluczyk.

Jakie elementy przechowuje się w szafie strażackiej?

Podstawowym elementem przechowywanym w szafie strażackiej jest strój bojowy chroniący strażaka podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Składa się ze spodni, kurtki, butów, rękawic i hełmu oznaczonych odpowiednimi emblematami i naszywkami odblaskowymi. Szafy muszą być na tyle duże, by zapewnić wygodny i przede wszystkim szybki dostęp do odzieży. Jak wiadomo, sprawność przeprowadzenia akcji jest najważniejsza dla szybkiego udzielenia pomocy. W szafach strażnic Państwowej Straży Pożarnej znajdują się też ubrania koszarowe służące strażakom jako ubiór podczas pełnienia służby. Wśród nich znajdują się koszulki, kurtki, spodnie, czapki, trzewiki militarne oraz kamizelki z napisem „straż” na odblaskowym tle. Szafy strażackie mogą też mieścić umundurowanie wyjściowe. W przypadku modeli otwartych warto przechowywać strażacką odzież okolicznościową w pokrowcu. Umundurowanie wyjściowe OSP i PSP nie jest wykorzystywane często, więc pokrowiec będzie doskonałą ochroną przed zakurzeniem.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium