fb
1px

Co znajdziemy w szafie strażackiej?

0
Co znajdziemy w szafie strażackiej?

Ryzykowna praca strażacka i forma pełnienia służby sprawia, że indywidualny osprzęt i wyposażenie każdego strażaka składa się z wielu elementów. Szafa strażacka jest miejscem, w którym w sposób zorganizowany i uporządkowany przechowuje się odzież i narzędzia niezbędne podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, uroczystości powiązanych ze strażą pożarną oraz codziennych obowiązków na służbie. Co dokładnie znajduje się w szafie strażackiej?

Jak zbudowana jest szafa strażacka?

Oferta szaf strażackich obejmuje wiele modeli. To mebel, który ma się z łatwością dostosować do warunków i powierzchni strażackiej szatni, zapewniając jednocześnie każdemu strażakowi swobodny dostęp do przechowywanych w niej rzeczy. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się szafy strażackie z wygodnym uchwytem na hełm. Rozwiązanie gwarantuje łatwy dostęp do podstawowego wyposażenia strażackiego, jednocześnie umożliwia zachowanie porządku w strażnicy. Zdecydowaną przewagę nad szafami całkowicie zamkniętymi mają szafy otwarte, w których wisi umundurowanie, wyposażone w szafkę na rzeczy osobiste zamykaną na kluczyk.

Jakie elementy przechowuje się w szafie strażackiej?

Podstawowym elementem przechowywanym w szafie strażackiej jest strój bojowy chroniący strażaka podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Składa się ze spodni, kurtki, butów, rękawic i hełmu oznaczonych odpowiednimi emblematami i naszywkami odblaskowymi. Szafy muszą być na tyle duże, by zapewnić wygodny i przede wszystkim szybki dostęp do odzieży. Jak wiadomo, sprawność przeprowadzenia akcji jest najważniejsza dla szybkiego udzielenia pomocy. W szafach strażnic Państwowej Straży Pożarnej znajdują się też ubrania koszarowe służące strażakom jako ubiór podczas pełnienia służby. Wśród nich znajdują się koszulki, kurtki, spodnie, czapki, trzewiki militarne oraz kamizelki z napisem „straż” na odblaskowym tle. Szafy strażackie mogą też mieścić umundurowanie wyjściowe. W przypadku modeli otwartych warto przechowywać strażacką odzież okolicznościową w pokrowcu. Umundurowanie wyjściowe OSP i PSP nie jest wykorzystywane często, więc pokrowiec będzie doskonałą ochroną przed zakurzeniem.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl