fb
Podkategorie

Gaśnice proszkowe należą do najczęściej wybieranego typu gaśnic. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że mogą być stosowane i są skuteczne przy pożarach z grup A, B oraz C (czasem w zależności od rodzaju proszku tylko do B i C). Oznaczenie grup pożarowych określa:

• A – ciała stałe (np. drewno, papier),
• B – ciecz palną (np. benzyna),
• C – gazy palne (np. LPG, metan).

W związku z tym za pomocą gaśnic proszkowych można zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia w większości przypadków. Co więcej, niektóre gaśnice pozwalają ugasić urządzenia elektroenergetyczne o dużym napięciu – przed użyciem należy jednak upewnić się, czy na danej gaśnicy jest umieszczona odpowiednia etykieta.

W naszym sklepie dostępne są gaśnice proszkowe w różnych wariantach o pojemności od 1 kg do nawet 12 kg. Ponadto dysponujemy również gaśnicami przewoźnymi do 50 kg masy środka gaśniczego w postaci proszku. Zapewniamy, że oferowane produkty są niezawodne oraz spełniają wszelkie normy i dyrektywy bezpieczeństwa.

Różnice między gaśnicą proszkową typu X i Z

W naszej ofercie dostępne są zarówno gaśnice proszkowe typu X, jak i Z. Różnica między nimi polega na umiejscowieniu czynnika wyrzutowego. W pierwszym przypadku jest on zgromadzony razem ze środkiem gaśniczym. Przed użyciem takiej gaśnicy warto sprawdzić, czy wskazówka manometru wskazuje zielone pole. W przypadku gaśnic proszkowych typu Z – gaz zasilający zawarty jest w osobnym naboju, który znajduje się w zbiorniku. Od momentu jego uwolnienia należy poczekać kilka sekund, aby gaśnica poprawnie działała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium