fb
Nowości
Latarka szperacz M-FIRE SL112 ładowalny 230V
Latarka szperacz M-FIRE SL112 ładowalny 230V
861,00 zł 700,00 zł
szt.
Lanca gaśnicza kominowaFTRS BLUE wysokociśnieniowa
Lanca gaśnicza kominowaFTRS BLUE wysokociśnieniowa
2 469,00 zł 2 007,32 zł
szt.
Promocje
Czujnik bezruchu Drager Bodyguard 1000 przycisk
Czujnik bezruchu Drager Bodyguard 1000 przycisk
710,94 zł 615,04 zł 578,00 zł 500,03 zł
szt.
Produkty

Gaśnice proszkowe należą do najczęściej wybieranego typu gaśnic. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że mogą być stosowane i są skuteczne przy pożarach z grup A, B oraz C (czasem w zależności od rodzaju proszku tylko do B i C). Oznaczenie grup pożarowych określa:

• A – ciała stałe (np. drewno, papier),
• B – ciecz palną (np. benzyna),
• C – gazy palne (np. LPG, metan).

W związku z tym za pomocą gaśnic proszkowych można zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia w większości przypadków. Co więcej, niektóre gaśnice pozwalają ugasić urządzenia elektroenergetyczne o dużym napięciu – przed użyciem należy jednak upewnić się, czy na danej gaśnicy jest umieszczona odpowiednia etykieta.

W naszym sklepie dostępne są gaśnice proszkowe w różnych wariantach o pojemności od 1 kg do nawet 12 kg. Ponadto dysponujemy również gaśnicami przewoźnymi do 50 kg masy środka gaśniczego w postaci proszku. Zapewniamy, że oferowane produkty są niezawodne oraz spełniają wszelkie normy i dyrektywy bezpieczeństwa.

Różnice między gaśnicą proszkową typu X i Z

W naszej ofercie dostępne są zarówno gaśnice proszkowe typu X, jak i Z. Różnica między nimi polega na umiejscowieniu czynnika wyrzutowego. W pierwszym przypadku jest on zgromadzony razem ze środkiem gaśniczym. Przed użyciem takiej gaśnicy warto sprawdzić, czy wskazówka manometru wskazuje zielone pole. W przypadku gaśnic proszkowych typu Z – gaz zasilający zawarty jest w osobnym naboju, który znajduje się w zbiorniku. Od momentu jego uwolnienia należy poczekać kilka sekund, aby gaśnica poprawnie działała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium