fb
Podkategorie

Gaśnice pianowe są powszechnym zabezpieczeniem przed pożarami z grupy A i B – czyli do gaszenia ciał stałych oraz cieczy palnych. Najczęściej stosowane są w gospodarstwach domowych, ale także w przestrzeni publicznej, wyszczególniając obiekty gastronomiczne (z racji, że skutecznie gaszą oleje i tłuszcze jadalne). Gaśnice pianowe charakteryzują się tym, że środkiem gaśniczym jest specjalna piana, która wyrzucana jest przez sprężony gaz. Są proste i szybkie w obsłudze, co jest niezwykle istotne, zważywszy na niesprzyjające okoliczności związane z pożarem.

W ofercie dysponujemy gaśnicami pianowymi o pojemności 2, 6 oraz 9 litrów masy środka gaśniczego. Zapewniamy, że spełniają one wszelkie wymagania i normy bezpieczeństwa, co jest potwierdzone certyfikatami. Zbiorniki są odporne na promienie UV i korozję, a także na inne szkodliwe czynniki. Ponadto nadają się do wielokrotnego napełniania.

Choć do gaszenia urządzeń elektrycznych zdecydowanie bezpieczniejszą opcją są gaśnice proszkowe, to niemniej jednak niektóre nowe modele gaśnic pianowych pozwalają na powstrzymanie ognia ze sprzętów znajdujących się pod napięciem do 1000 V. Należy jednak pamiętać o zachowaniu bezpiecznego dystansu, a także upewnić się, że dana gaśnica jest odpowiednio przystosowana.

Zachęcamy do składania zamówień oraz do kontaktu z naszą firmą. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium