fb
1px

Odzież strażacka - podstawowe wyposażenie

0
Odzież strażacka - podstawowe wyposażenie

Strażacy muszą być odpowiednio przygotowani do pracy w różnych warunkach. Niejednokrotnie narażają swoje zdrowie, a nawet życie, podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Aby poradzić sobie z różnorodnymi przeciwnościami przy pożarach czy wypadkach drogowych, potrzebują nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale również specjalistycznej odzieży.

Profesjonalna odzież strażacka składa się z kilku kluczowych elementów, a każdy z nich ma na celu zapewnienie użytkownikowi maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. W tym artykule zaprezentujemy i krótko scharakteryzujemy podstawowe części garderoby służbowej przedstawicieli tej profesji.

  • Buty strażackie. Obuwie strażackie gwarantuje wysoki poziom ochrony strażaków w przypadku pracy w ekstremalnych warunkach. Obuwie tego rodzaju musi spełniać restrykcyjne normy jakościowe. Zarówno dobór materiałów, jak i konstrukcja takich butów przyczynia się do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa strażaków. W naszej ofercie znaleźć można zarówno buty strażackie bojowe, jak i buty strażackie wyjściowe (do munduru wyjściowego OSP) oraz spodniobuty i wodery.
  • Ubrania strażackie bojowe. To specjalne ubrania, z których strażacy korzystają najczęściej. Składa się z kurtki i spodni. Odzież ta wykonana jest z kilku warstw, w tym m.in. tkaniny zewnętrznej, wodoszczelnej, niepalnej membrany ochronnej itp. Ubrania bojowe muszą zapewniać strażakowi również komfort i swobodę ruchów.
  • Rękawice strażackie. To bardzo ważny element służbowego ubioru strażaków. Rękawice przede wszystkim zapewniają ochronę dłoni przed zagrożeniami mechanicznymi oraz cieplnymi. Bardzo ważna jest również chwytliwość, gdyż strażacy bardzo często muszą obsługiwać różnorodny sprzęt (w tym m.in. urządzenia kontrolno-pomiarowe) i narzędzia, np. nożyce do cięcia karoserii samochodowej.
  • Niepalne kominiarki. Taka kominiarka chroni kark, szyję, policzki i brodę strażakach przed krótkotrwałym działaniem płomienia. Zakładana jest ona na głowę pod maskę, która stanowi podstawowy sprzęt ochronny oddechowej. Jest przeznaczona dla osoby narażonej na niebezpieczeństwo działania płomienia i ciepła konwekcyjnego. Używana jest w ogólnych sytuacjach walki z ogniem.
  • Hełm strażacki. To jeden z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia każdego strażaka. W naszej ofercie znajdziesz niezawodne hełmy, których nowatorska konstrukcja gwarantuje maksymalną ochronę głowy i wysoki komfort użytkowania.

 

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl