fb
1px

Hełm strażacki. Rola i znaczenie

0
Hełm strażacki. Rola i znaczenie

Hełm strażacki stanowi podstawowe akcesorium wyposażenia każdego strażaka. Chroni głowę przed urazami, a także przed wysoką temperaturą, zapewniając strażakom bezpieczeństwo podczas gaszenia pożarów. Idealnie spełnia swoją funkcję, dzięki unikatowym właściwościom. Pora sprawdzić, jakim.

Komfort

Hełm strażacki powinien nie tylko idealnie chronić głowę, ale także zapewniać komfort jego noszenia. Uprząż w miękkim obiciu pozwala dopasować hełm do kształtu głowy, a następnie wyważyć na głowie, karku i brodzie. Specjalna wyściółka zapewnia dodatkową wygodę. Hełm można regulować w zakresie jego wysokości dzięki zintegrowanej siatce wewnętrznej, zapewniającej także skuteczną wentylację we wnętrzu hełmu.

Uniwersalizm

Hełmy strażacki to akcesoria niezwykle uniwersalne, pasujące na niemal każdy kształt głowy. Dzieje się tak dzięki dwóm skorupom hełmu. W dodatku, komfort noszenia tego typu hełmów zapewnia jego niska waga, oscylująca wokół 1380 g. Wyprodukowany został z przyjaznych dla skóry, antyalergicznych i elastycznych materiałów.

Optymalny kształt

Hełm strażacki nie powinien obciążać mięśni karku czyli, co jest niezwykle ważne, podczas przeprowadzenia akcji gaśniczej.  Ponadto, w celu ułatwienia gaszenia pożaru, wyposażony został w duży i nowoczesny wizjer, zapewniający ochronę twarzy i gwarantujący doskonałą widoczność. Do wyboru będziemy mieć także regulowane okulary ochronne, posiadające krawędzie, osłonięte miękkim materiałem.

Sekret tkwi w materiałach

Jednak sekret hełmów strażackich tkwi w materiałach, z którego zostały wyprodukowane. Skorupy zewnętrzne tego typu akcesoriów wykonane zostały z materiału kompozytowego. Skorupa wewnętrzna natomiast wykonana jest z poliuretanu, co zapewnia ochronę przed wysoką temperaturą i czynnikami mechanicznymi. Tworzywa te wzmacniane zostały włóknem szklanym i aramidowym, co chroni głowę przed wysokimi temperaturami. Polimerowe, termoplastyczne wizjery także chronią oczy i twarz strażaków przed wysokimi temperaturami, a także przed szkodliwymi cząstkami i płynnymi chemikaliami, uwalniającymi się podczas pożarów.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl