fb
1px

Jak radzić sobie z wiosennymi i letnimi podtopieniami?

0

W naszym kraju podtopienia zdarzają się stosunkowo często i dla wielu gospodarstw domowych mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Ryzyko podtopień zwiększa się przede wszystkim podczas wiosennych roztopów, ale również latem, gdy często pojawiają się burze i gwałtowne opady deszczu, nie jesteśmy całkowicie wolni od tego problemu.

Zwykle wówczas możemy liczyć na straż pożarną, która w głównej mierze odpowiedzialna jest za eliminowanie skutków podtopień. Jest to możliwe nie tylko za sprawą odpowiedniego przygotowania strażaków, ale przede wszystkim dzięki specjalnym urządzeniom strażackim.

Motopompa strażacka - kluczowa w eliminowaniu skutków podtopień

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że podtopienia mogą przyczyniać się do naprawdę poważnych szkód w budynkach i na posesjach. Co więcej, największe skutki podtopień występują na terenach rolniczych. Gdy zostanie podtopione pole uprawne, nie ma możliwości wjechania sprzętem ciężkim, aby rozpocząć prace polowe. To powoduje poważne straty dla rolników. Najszybszym sposobem na pozbycie się wody jest zastosowanie motopompy strażackiej. I rzeczywiście, w okresie wiosennych roztopów, a niekiedy również latem, strażacy mają najwięcej pracy związanej z usuwaniem skutków podtopień. Najbardziej wydajne są motopompy, które potrafią pompować do 100 tysięcy litrów wody na godzinę. Podczas doboru motopomp zawsze należy uwzględnić, do jakich celów będzie ona najczęściej wykorzystywana. Należy zwrócić uwagę również na to, jaka jest specyfika powierzchni, na której będzie działać urządzenie. Nie mniej istotna jest wydajność motopompy. Od wydajności urządzenia zależy to, jak szybko pozwoli ono na osuszenie pomieszczenia lub zalanego terenu. Analizując różne modele motopompy, trzeba uwzględnić również moc silnika oraz maksymalną wysokość podnoszenia i ssania. Należy również zwrócić uwagę na to, jak długo urządzenie może działać przy jednym zbiorniku paliwa. Tego rodzaju parametry mogą mieć bezpośredni wpływ na efektywność prowadzonych akcji ratowniczych.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl