fb
1px

Kiedy zastosować detektor gazu?

0

Ulatniający się gaz wewnątrz pomieszczeń stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Oprócz ryzyka ewentualnego zatrucia istnieje również prawdopodobieństwo wybuchu. Z tego też powodu w miejscach, w których działają urządzenia lub instalacje gazowe, warto zastosować detektor gazu, który stanowi zabezpieczenie wobec ewentualnych problemów związanych z uwalnianiem substancji.

Kiedy warto zastosować detektor gazu?

Teoretycznie przeglądy instalacji gazowych należy wykonywać przynajmniej raz do roku, w praktyce jednak do nieszczęśliwych zdarzeń może dojść w różnych okolicznościach. Ulatnianie się gazu może być spowodowane wyciekiem gazu lub awariami urządzeń gazowych. Paradoksalnie takie przypadki zdarzają się stosunkowo często, szczególnie w okresie zimowym. Detektor gazu jest w stanie w dużym stopniu uchronić przed ewentualnymi poważnymi konsekwencjami. Wyciek gazu jesteśmy w stanie wyczuć sami, ponieważ dodawane są do niego różne substancje aromatyzujące. Niestety nie zawsze osoby przebywające w pomieszczeniu (lub przebywające w pomieszczeniu obok) są w stanie samodzielnie stwierdzić wyciek gazu. Kiedy wydziela się on przez dłuższy czas nawet jedna, niewielka iskra może doprowadzić do wybuchu. Detektory gazu ostrzegają nas niemal od razu, gdy stężenie gazu w powietrzu przekroczy dozwoloną normę. Dźwięk alarmu jest bardzo głośny, więc w przypadku ewentualnych problemów, nikt nie ma wątpliwości, że doszło do wycieku. Zalecane jest więc, aby detektor gazu był zamontowany wszędzie tam, gdzie znajdują się urządzenia gazowe, np. piec centralnego ogrzewania, kuchenki, piecyki podgrzewające wodę itd. Najczęściej tego rodzaju urządzenia znajdują się w kotłowniach, kuchniach lub łazienkach, a więc to tam warto zamontować niewielki detektor.

Jak wybrać detektor gazu do domu?

W domach i mieszkaniach warto wybierać detektory, które są dobre jakościowo, ale jednocześnie zapewniają łatwość montażu i obsługi. Warto zwrócić uwagę na to, aby miały wytrzymałą obudowę, stanowiącą barierę przed kurzem, zabrudzeniami czy przypadkowym zalaniem. Warto również zwracać uwagę na detektory z podświetlanym wyświetlaczem, które znacznie ułatwiają odczyt pomiarów.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl