fb
Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem 0
Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem

Jednym z akcesoriów, niezbędnych do walki z pożarem, są prądownice wodne. Te specjalne urządzenia przeciwpożarowe przeznaczone są do wytwarzania wodnych strumieni zwartych i rozproszonych i najczęściej służą jako zakończenie węży tłocznych  o wielkości 25, 52 oraz 75. Każda prądownica posiada obrotową dyszę wylotową, umożliwiającą bezstopniową regulację kształtu strumienia wody, a także jego natychmiastowe odcięcie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Prądownice wodne hydrantowe

Jednym z rodzajów prądownic wodnych są prądownice wodne hydrantowe. Ich części chwytowe, odpowiadające za regulację wydajności strumienia oraz za jego rodzaj, wykonane są z tworzywa ABS. Tworzywo ABS charakteryzuje się bardzo dużą udarnością, co oznacza dużą odporność na silne uderzenia oraz niewielki ciężar własny. Odporne będzie ono także na skoki temperatur i szkodliwe działanie kwasów, olejów oraz tłuszczy. Prądownice hydrantowe mogą być ustawione w trzech różnych pozycjach:

  • zamkniętej
  • o prądzie wody rozproszonym
  • o prądzie wody zwartym

Prądownice wodne uniwersalne

Prądownice uniwersalne również służą do wytwarzania strumieni wodnych zwartych i rozproszonych za pomocą zaworu kulowego, którego odpowiednie ułożenie zapewnia zmianę rodzaju strumienia. Występują one także w wersji mgłowej. Wówczas mogą wytwarzać mgłę wodną oraz parasol ochronny przy jednoczesnym podawaniu zwartego strumienia gaśniczego. Ich konstrukcja jest zwarta i lekka, a zawór działa niezwykle płynnie. Ich korpus wyprodukowany jest ze stopu aluminium, a zawór z aluminium. Gniazdo zaworu jest silikonowe, a część chwytna wyprodukowana ze specjalnego tworzywa, zapobiegającego poślizgowi oraz przymarzaniu. Istnieje także specjalny rodzaj prądownic, przeznaczony na strażackie zawody.

Gdzie zaopatrywać się w prądnice?

W wysokiej jakości prądnice najlepiej zaopatrywać się w renomowanych hurtowniach ze sprzętem strażackim, mogących poszczycić się długoletnim doświadczeniem i obecnością na rynku, a także gronem zadowolonych klientów. Liczy się bogata oferta dostępnych produktów.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium