fb
1px

Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem

0
Prądownice wodne - niezbędne w walce z pożarem

Jednym z akcesoriów, niezbędnych do walki z pożarem, są prądownice wodne. Te specjalne urządzenia przeciwpożarowe przeznaczone są do wytwarzania wodnych strumieni zwartych i rozproszonych i najczęściej służą jako zakończenie węży tłocznych  o wielkości 25, 52 oraz 75. Każda prądownica posiada obrotową dyszę wylotową, umożliwiającą bezstopniową regulację kształtu strumienia wody, a także jego natychmiastowe odcięcie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Prądownice wodne hydrantowe

Jednym z rodzajów prądownic wodnych są prądownice wodne hydrantowe. Ich części chwytowe, odpowiadające za regulację wydajności strumienia oraz za jego rodzaj, wykonane są z tworzywa ABS. Tworzywo ABS charakteryzuje się bardzo dużą udarnością, co oznacza dużą odporność na silne uderzenia oraz niewielki ciężar własny. Odporne będzie ono także na skoki temperatur i szkodliwe działanie kwasów, olejów oraz tłuszczy. Prądownice hydrantowe mogą być ustawione w trzech różnych pozycjach:

  • zamkniętej
  • o prądzie wody rozproszonym
  • o prądzie wody zwartym

Prądownice wodne uniwersalne

Prądownice uniwersalne również służą do wytwarzania strumieni wodnych zwartych i rozproszonych za pomocą zaworu kulowego, którego odpowiednie ułożenie zapewnia zmianę rodzaju strumienia. Występują one także w wersji mgłowej. Wówczas mogą wytwarzać mgłę wodną oraz parasol ochronny przy jednoczesnym podawaniu zwartego strumienia gaśniczego. Ich konstrukcja jest zwarta i lekka, a zawór działa niezwykle płynnie. Ich korpus wyprodukowany jest ze stopu aluminium, a zawór z aluminium. Gniazdo zaworu jest silikonowe, a część chwytna wyprodukowana ze specjalnego tworzywa, zapobiegającego poślizgowi oraz przymarzaniu. Istnieje także specjalny rodzaj prądownic, przeznaczony na strażackie zawody.

Gdzie zaopatrywać się w prądnice?

W wysokiej jakości prądnice najlepiej zaopatrywać się w renomowanych hurtowniach ze sprzętem strażackim, mogących poszczycić się długoletnim doświadczeniem i obecnością na rynku, a także gronem zadowolonych klientów. Liczy się bogata oferta dostępnych produktów.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl