fb
1px

Profesjonalne radiotelefony strażackie. Czym powinny się charakteryzować?

0
Profesjonalne radiotelefony strażackie. Czym powinny się charakteryzować?

Czy strażacy w czasie akcji gaśniczej posługują się telefonami komórkowymi? A może krótkofalówkami? Okazuje się, że żadnym z powyższych. Do komunikacji służą im specjalne urządzenia, czyli profesjonalne radiotelefony strażackie. Tego typu urządzenia nie tylko doskonale sprawdzają się w czasie akcji gaśniczych, lecz także ułatwiają codzienną pracę strażakom. Współpracują wyłącznie między sobą i nie potrzebują infrastruktury sieci, dzięki temu strażacy mogą mieć kontakt między sobą nawet w przypadku uszkodzenia stacji retransmisyjnych. Są solidnie wykonane i nadają się do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Cechuje je odporność na urazy mechaniczne. Czym jeszcze powinny charakteryzować się profesjonalne radiotelefony strażackie?

Bezproblemowa obsługa

Profesjonalne radiotelefony strażackie powinny być przede wszystkim bardzo proste w obsłudze, aby kontakt przez nie mógł odbywać się w najszybszy możliwy sposób. Najlepsze będą te, których obsługa odbywa się przy użyciu mikrofono-głośnika, wyposażonego we wszystkie potrzebne przyciski i wyświetlacz LCD. Na dwóch przyciskach można dowolnie zaprogramować dodatkowe cztery funkcje, co, zwłaszcza w trakcie akcji gaśniczych, okazuje się nieocenione.

Konstrukcja i montaż

Nowoczesne i kompaktowe wzornictwo to nie wszystko, co wyróżnia profesjonalne radiotelefony strażackie. Ważne są także ich niewielkie wymiary oraz lekka waga, wynosząca około 1050g. Dzięki temu są nie tylko poręczne w obsłudze lecz także niezwykle proste i łatwe w montażu. Omawiane urządzenie może zostać zainstalowane w każdej pozycji w pojeździe, w tym pod tylnym siedzeniem lub w bagażniku, dzięki różnym długościom kabla mikrofonu.

Łączność i częstotliwość

Aby nazwać strażacki radiotelefon profesjonalnym, musi on także spełniać określone kryteria, związane z łącznością i częstotliwością. Ważne, aby można było skonfigurować kanały analogowe oraz cyfrowe. Sprawdźmy, czy parametry wybranego urządzenia pozwalają na obłożenie dostępnej szerokości pasma podwójną liczbą kanałów. Spowoduje to odciążenie w przypadku niewielkiej liczby częstotliwości, a także umożliwi skorzystanie z wielu dodatkowych funkcji.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl