fb
1px

Specyfika profesjonalnej armatury pożarniczej

0

Armatura pożarnicza to szczególny rodzaj instalacji, która zapewnia trwałość i szczelność instalacji wodnej. Od wysokiej jakości armatury pożarniczej w dużej mierze zależy prowadzenie akcji gaśniczych. Z tego też powodu rozwiązania i elementy wykorzystane w takich instalacjach muszą spełniać niezbędne wymogi i normy, aby w konsekwencji gwarantowały sprawne działanie.

Najważniejsze elementy armatury pożarniczej

W ogólnym rozumieniu armaturą pożarniczą możemy nazwać te elementy, które łączą podstawowe części sprzętu pożarniczego, np. pompy czy węże gaśnicze. Do najważniejszych elementów armatury pożarniczej zaliczamy m.in.:

  • klucze do łączników i hydrantów
  • nasady
  • łączniki
  • regulatory ciśnienia
  • prądownice
  • działka wodne
  • pokrywy
  • zbiorniki przenośne

W przypadku wszystkich elementów armatury pożarniczej jakość to podstawa. Dbałość o wysoką jakość musi być zachowana zarówno w kwestii doboru odpowiednich materiałów, jak i precyzji wykonania. Poszczególne elementy muszą się sprawdzić nawet w najtrudniejszych warunkach oraz podczas częstej i intensywnej eksploatacji. Z uwagi na specyfikę pracy strażaków oraz istotną rolę sprzętu gaśniczego podczas przeprowadzanych akcji ratowniczych, nie ma miejsca na takie awarie, jak np. przecieki. Dlatego armatura pożarnicza bezwzględnie musi spełniać najwyższe standardy.

Gdzie kupić elementy armatury pożarniczej?

Profesjonalne elementy armatury pożarniczej dostępne są przede wszystkim w specjalistycznych sklepach oferujących kompleksowe wyposażenie dla Straży Pożarnej. Trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt dostępny wszędzie. Co więcej, nie należy kupować tego rodzaju produktów z niepewnych źródeł. W tym przypadku nie można pozwolić sobie na to, aby armatura pożarnicza miała jakiekolwiek wady zakłócające jej działanie czy skracające żywotność. Tylko profesjonalne firmy, które specjalizują się w sprzedaży tego typu sprzętu, zapewniają nam produkty wysokiej jakości i trwałości, co najczęściej potwierdzają odpowiednie atesty. Co więcej, oferują produkty renomowanych producentów.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl