fb
1px

Specyfika zastosowania motopompy strażackiej

0

Zalane tereny, piwnice, place budów to tylko przykłady sytuacji, z jakimi najczęściej spotykają się strażacy. Motopompy strażackie to urządzenie, które pozwala na skuteczne i stosunkowo szybkie usunięcie wody z wybranych terenów czy obiektów, co w konsekwencji może nieco zminimalizować ewentualne straty. Do podtopień czy zalania może dojść w wyniku różnorodnych czynników. Najczęściej przyczyną są intensywne opady, podniesienie poziomu wód gruntowych, pęknięcia rurociągów czy wylanie wody z lokalnego kanału lub cieku wodnego. W takich przypadkach najczęściej interweniują strażacy, wyposażeni w odpowiednią motopompę. Strażacy korzystają z solidnych pomp, których konstrukcja i zastosowane rozwiązania przystosowane są do pracy w trudnych warunkach oraz do intensywnej eksploatacji.

Specyfika motopompy

W przypadku prawidłowego doboru motopompy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • specyfika warunków, w jakich najczęściej będzie pracować motopompa
  • wydajność motopompy (wpływa na tempo wypompowywania wody, czyli czas wykonywania pracy)
  • maksymalna wysokość podnoszenia i ssania, decydujące o tym, z jakiej głębokości urządzenie będzie w stanie wypompować wodę
  • generowane ciśnienie i wydajność pompy
  • moc i jakość silnika, wpływające na jakość pracy, jej wydajność i niezawodność
  • jakość kosza ssawnego, wpływająca na skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić pompę

Warto mieć na uwadze również poziom zużycia paliwa oraz inne koszty eksploatacyjne pompy, jak również jakość silnika i wszystkich podzespołów wpływających na niezawodność i bezawaryjność urządzenia. W straży pożarnej niezawodność liczyć się najbardziej. W sytuacjach kryzysowych potrzebna jest motopompa, której silnik błyskawicznie odpali i która nie zawiedzie w akcji. Warto sprawdzić również okres gwarancji, którą udziela producent. Długi czas gwarancji zapewni spokój użytkowania i pomoc w przypadku ewentualnych awarii. Z drugiej strony świadczy również o tym, że urządzenie cechuje się naprawdę dobrą jakością. Ważne jest również właściwe użytkowanie motopompy.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl