fb
1px

Specyfika zastosowania motopompy strażackiej

0

Zalane tereny, piwnice, place budów to tylko przykłady sytuacji, z jakimi najczęściej spotykają się strażacy. Motopompy strażackie to urządzenie, które pozwala na skuteczne i stosunkowo szybkie usunięcie wody z wybranych terenów czy obiektów, co w konsekwencji może nieco zminimalizować ewentualne straty. Do podtopień czy zalania może dojść w wyniku różnorodnych czynników. Najczęściej przyczyną są intensywne opady, podniesienie poziomu wód gruntowych, pęknięcia rurociągów czy wylanie wody z lokalnego kanału lub cieku wodnego. W takich przypadkach najczęściej interweniują strażacy, wyposażeni w odpowiednią motopompę. Strażacy korzystają z solidnych pomp, których konstrukcja i zastosowane rozwiązania przystosowane są do pracy w trudnych warunkach oraz do intensywnej eksploatacji.

Specyfika motopompy

W przypadku prawidłowego doboru motopompy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • specyfika warunków, w jakich najczęściej będzie pracować motopompa
  • wydajność motopompy (wpływa na tempo wypompowywania wody, czyli czas wykonywania pracy)
  • maksymalna wysokość podnoszenia i ssania, decydujące o tym, z jakiej głębokości urządzenie będzie w stanie wypompować wodę
  • generowane ciśnienie i wydajność pompy
  • moc i jakość silnika, wpływające na jakość pracy, jej wydajność i niezawodność
  • jakość kosza ssawnego, wpływająca na skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić pompę

Warto mieć na uwadze również poziom zużycia paliwa oraz inne koszty eksploatacyjne pompy, jak również jakość silnika i wszystkich podzespołów wpływających na niezawodność i bezawaryjność urządzenia. W straży pożarnej niezawodność liczyć się najbardziej. W sytuacjach kryzysowych potrzebna jest motopompa, której silnik błyskawicznie odpali i która nie zawiedzie w akcji. Warto sprawdzić również okres gwarancji, którą udziela producent. Długi czas gwarancji zapewni spokój użytkowania i pomoc w przypadku ewentualnych awarii. Z drugiej strony świadczy również o tym, że urządzenie cechuje się naprawdę dobrą jakością. Ważne jest również właściwe użytkowanie motopompy.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl