fb
1px

Sposoby zabezpieczeń przy pracy w podparciu

0
Sposoby zabezpieczeń przy pracy w podparciu

Praca w podparciu wiąże się z utrzymywaniem przez określony czas nienaturalnej pozycji dla ciała. Aby czynności przebiegały prawidłowo, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie, niezbędne jest uzupełnienie zestawu ochronnego do pracy na wysokościach w specjalne pasy i linki stanowiące zabezpieczenie przed upadkiem i wsparcie dla kręgosłupa podczas pracy w podparciu. Co warto wiedzieć o zestawie elementów do tego służących?

Co powinno znaleźć się w zestawie do pracy w podparciu?

Obowiązki wykonywane w podparciu wymagające specjalnych zabezpieczeń realizowane są najczęściej w ramach pracy na wysokościach. Oprócz podstawowego wyposażenia do wykonywania takich robót, w tym amortyzatorów i linek bezpieczeństwa, niezbędne są następujące elementy:

  • lina opasująca wyposażona w mechanizm regulacyjny i rękawek ochronny,

  • pas do pracy w podparciu wyposażony w tylne i boczne klamry zaczepowe,

  • taśma do ustalania pozycji przy pracy.

Jak stosować urządzenie do pracy w podparciu?

Urządzenie do pracy w podparciu służy do ustalania pozycji podczas pracy na wysokościach. Jednocześnie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo przy realizacji robót na słupach, drzewach, konstrukcjach budowlanych i wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba pracy w podparciu. Urządzenie wyposażone jest w linkę, kołnierz ochronny i regulator długości liny wykonany ze stali. Zestaw powinien posiadać zaczep oraz pas do pracy w podparciu z odpowiednio profilowaną poduszką, klamrami regulacyjnymi i punktem zaczepienia do pracy w podwieszeniu zgodnie z EN 813. Linę do pracy w podparciu należy podpiąć do pasa przeznaczonego do pracy w podparciu, a następnie przełożyć linę dookoła konstrukcji i zapiąć do wolnej klamry zaczepowej pasa. Regulator liny pozwoli dopasować jej długość tak, by uzyskać stabilną i wygodną pozycję. Należy zauważyć, że pas do pracy w podparciu nie stanowi kompletnego zabezpieczenia do pracy na wysokościach, a jedynie dodatkowe wyposażenie zestawu. Wymagane jest zastosowanie rozwiązań ochrony indywidualnej i zbiorowej wskazanych w przepisach polskiego prawa.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl