fb
1px

Z czego składa się mundur wyjściowy OSP?

0
Z czego składa się mundur wyjściowy OSP?

Istotnym elementem wyposażenia każdego strażaka jest odpowiedni strój. Strażacy stosują specjalną odzież nie tylko podczas spełniania swoich podstawowych obowiązków, czyli akcji ratowniczych, ale również w celach reprezentacyjnych. Stroje wyjściowe spełniają zupełnie inne funkcje niż ubrania codzienne (tzw. koszarowe) czy specjalne (jak np. bojowe), jednak ich rola jest nie mniej istotna. Jednocześnie umundurowanie wyjściowe jest bardzo jasno sprecyzowane, a poszczególne elementy tej garderoby nie mogą być dobierane przypadkowo. W tym artykule wyjaśnimy, z czego składa się mundur wyjściowy OSP.

Ubiór wyjściowy - najważniejsze elementy

Ubiór wyjściowy strażaka składa się z następujących elementów:

  • mundur w kolorze ciemnogranatowym (męski ze spodniami lub damski ze spódnicą),
  • koszula w kolorze białym z krótkim lub długim rękawem,
  • czapka rogatywka w kolorze ciemnogranatowym dla mężczyzn lub czapka dżokejka w kolorze ciemnogranatowym dla kobiet,
  • obuwie w kolorze czarnym,
  • kurtka strażacka wyjściowa z podpinką odpinaną.

Dodatkowymi elementami uzupełniającymi do ubioru wyjściowego są skarpety w kolorze czarnym dla mężczyzn, rajstopy w kolorze beżowym dla kobiet, krawat w kolorze czarnym, dopuszczalne haftowane logo OSP lub PSP 

Mundur wyjściowy zakładany jest na różnorodne okazje, kiedy strażak występuje w charakterze przedstawiciela OSP, np. na oficjalnych spotkaniach czy imprezach. Strój też obowiązuje również podczas uczestniczenia władz statutowych OSP i oddziałów ZOSP RP.

Strażackie mundury wyjściowe w naszej ofercie

W ofercie naszej firmy "SPRZĘT-POŻ" znajdziesz szeroki wybór różnorodnej odzieży strażackiej przeznaczonej na każdą okazję. Zapewniamy nie tylko ubrania służbowe i specjalistyczne, ale również kompletne mundury wyjściowe i wszelkie dodatki do nich. Wszystkie zapewniane elementy garderoby są wykonane z wysokiej jakości materiałów, zapewniających wygodę użytkowania, trwałość oraz łatwość pielęgnacji. Wszystkie stroje przygotowywane są z dbałością o każdy detal, a także zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi ubioru strażackiego. Zapewniamy zarówno wyjściowe mundury szyte według tabeli, jak i na miarę pod indywidualne zamówienie.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl