fb
1px

Akcesoria ułatwiające korzystanie z węży strażackich

0
Akcesoria ułatwiające korzystanie z węży strażackich

Zachowanie sprawności i płynności wykonywanych czynności podczas akcji gaśniczych ma duże znaczenie dla skuteczności i bezpieczeństwa działań przeprowadzanych na miejscu zdarzenia. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiednich akcesoriów, dzięki którym korzystanie ze sprzętu nie będzie kłopotliwe. Odpowiednio dopasowane akcesoria do węży strażackich stanowią ułatwienie również podczas sportów strażackich – płynne przepięcia węży czy podłączenia do nich armatury gaśniczej może przełożyć się na osiągnięcie lepszego wyniku.

W jakie akcesoria warto wyposażyć wóz strażacki?

Jednym z wielofunkcyjnych akcesoriów do węży strażackich są noszaki nazywane również kasetonami. Przeznaczone są do transportu węży pożarniczych różnego typu. Główną zaletą korzystania z nich jest sprawne i szybkie rozwinięcie węża w trudnym terenie, szczególnie na wyższych kondygnacjach, kiedy rozkładanie rozwiniętego już węża mogłoby sprawić trudności. Przy użyciu noszaka wąż układa się na powierzchni wraz z przemieszczającym się do góry ratownikiem. Konstrukcja w trakcie biegu odchyla się, dzięki czemu wąż łatwo wysuwa się i rozwija. Kasetony można z łatwością zabudować na samochodzie pożarniczym, dzięki czemu przewożone węże są uporządkowane i łatwo dostępne. W trakcie rozwijania węża na terenach nieregularnych i niebezpiecznych stosowane są siodełka wężowe. Ich budowa składająca się ze stalowych blach połączonych obrotowymi rolkami chroni wąż przed uszkodzeniem ostrymi krawędziami dachów czy płotów. Po zakończeniu akcji gaśniczej wąż można w szybki i prosty sposób zwinąć, używając zwijadła z napędem realizowanym przez łożysko samonastawne w obudowie krytej.

O czym warto pamiętać, wybierając akcesoria do węży strażackich?

Wyposażając sprzęt strażacki w akcesoria do węży, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Akcje gaśnicze przebiegają w najróżniejszych warunkach, dlatego stawiając na solidne materiały i wzmocnione konstrukcje wybieranych akcesoriów, zyskuje się pewność, że będą niezawodne przez wiele lat użytkowania.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl