fb
1px

Jak dbać o odzież i sprzęt strażacki?

0
Jak dbać o odzież i sprzęt strażacki?

Utrzymanie odzieży i sprzętu strażackiego w prawidłowym stanie ma ogromne znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych. Zarówno umundurowanie koszarowe i wyjściowe, jak i bojowe określone są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 września 2021 w sprawie umundurowania strażaków państwowej straży pożarnej. Każdy z nich należy odpowiednio pielęgnować, by spełniał role praktyczne i estetyczne.

Odpowiednie środki do prania i impregnowania ubrań specjalnych

Pranie odzieży jest podstawową metodą dbania o ich stan i wygląd. Umundurowanie strażackie, szczególnie to, które przeznaczone jest do akcji gaśniczych, wymaga specjalnego czyszczenia. Stopień zabrudzeń może być rozległy, dlatego  należy zastosować środki przeznaczone do prania odzieży specjalnej. Dzięki specjalnej formule ich skuteczność zauważalna jest nawet w przypadku prania w wodzie o temperaturze 10°C.  Co ważne, preparaty specjalne przystosowane są również do prania odzieży strażackiej z delikatną membraną. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji odzieży strażackiej jest impregnacja. Zabieg ten przywraca właściwości hydro- i oleofobowe, zwiększając przy tym odporność za zabrudzenia zewnętrznej warstwy tkaniny.

Pielęgnacja sprzętu strażackiego

Sprzęt strażacki, w tym osobiste wyposażenie strażaka, takie jak hełm czy maska, ale też narzędzia i wozy strażackie narażone są na zabrudzenia. Wymagają zarówno regularnego czyszczenia, jak i zabezpieczenia przy użyciu specjalnych środków. Zalecamy wybierać preparaty, które można w łatwy sposób aplikować pianownicą, dzięki której możliwe jest usunięcie brudu osadzonego nawet w najmniejszych zakamarkach.

Dekontaminacja sprzętu i odzieży

Dekontaminacja to zabieg usunięcia i unieszkodliwienia substancjo potencjalnie toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Preparaty do dekontaminacji opracowuje się z myślą o użytkownikach, a także elementach, takich jak ubiór i sprzęt, które narażone zostały na ryzyko działania zanieczyszczeń emitowanych podczas interwencji.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl