fb
1px

Klucze jako podręczne narzędzia pracy strażaka

0
Klucze jako podręczne narzędzia pracy strażaka

Każdy wóz strażacki wyposażony jest w szereg urządzeń i narzędzi pozwalających na szybką i skuteczną reakcję w obliczu różnorodnych interwencji. Dzięki temu po dotarciu na miejsce i ocenie sytuacji, członkowie zespołu mogą natychmiast podjąć działania. Podczas gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków drogowych, czy podtopień budynków znaczenie mają zarówno duże urządzenia, takie jak pompy do wody czy prądownice, jak i mniejsze, w tym klucze i nożyce dielektryczne.

W jakie klucze wyposażeni są strażacy?

Jednymi z najważniejszych kluczy w wyposażeniu strażaków są klucze hydrantowe. Wyróżniamy:
    • klucz do hydrantu nadziemnego,
    • klucz do hydrantu podziemnego,
    • klucze do łączników, nasad i pokryw.


Dzięki nim strażacy z łatwością uzyskują dostęp do hydrantów oraz łączników strażackich, by wykorzystać ujścia wody pod wysokim ciśnieniem w celu przeprowadzenia interwencji. Wiele jednostek straży pożarnej wybiera klucze uniwersalne, które z jednej strony posiadają bolec do zamykania i otwierania zaworu, a z drugiej do odkręcania i zakręcania pokryw nasad, których gwint zamontowany jest w średnicach wylotowych hydrantu. Klucze tego typu można wykorzystać jednocześnie do odkręcania i zakręcania przyłączy węży strażackich.
Interesującym rozwiązaniem są również narzędzia wielofunkcyjne, które oprócz zastępowania specjalistycznych kluczy, na przykład takich, które otwierają zawory gazowe, służą również do podważania i unoszenia okiennic, przecinania pasów bezpieczeństwa czy wybijania szyb hartowanych w pojazdach.

Stalowe czy aluminiowe?

Przy wyborze kluczy do wyposażenia wozu strażackiego znaczenie ma również materiał, z jakiego je wykonano. Jako dostawca sprzętu dla jednostek straży pożarnej posiadający wieloletnie doświadczenie w branży, zalecamy klucze stalowe wykonane na wycinarce CNC ze stali St3S i dodatkowo zabezpieczone przed korozją przez proces cynkowania. Nie bez zalet pozostają również klucze aluminiowe – lekkie i niewielkich rozmiarów sprawdzą się przede wszystkim na zawodach strażackich.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl