fb
1px

Czym charakteryzują się turbopompy strażackie?

0
Czym charakteryzują się turbopompy strażackie?

Asortyment strażacki obejmuje wiele narzędzi, dzięki którym akcje ratowniczo-gaśnicze przeprowadzane są w sposób sprawny i skuteczny. Pojazdy i strażnice wyposażone są w sprzęty, które znajdują zastosowanie w rozmaitych sytuacjach – zarówno w przypadku pożaru, jak i powodzi, podczas wypadku samochodowego oraz w trakcie oczyszczania dróg z powalonych drzew. Jednym z elementów wyposażenia jest turbopompa strażacka. Do czego służy i jak działa?

Czym jest turbopompa strażacka?

Turbopompa to urządzenie o napędzie wodnym wyposażone w dwie niezależne sekcje – turbinową oraz pompową. Konstrukcja umożliwiająca rozdzielenie tych sekcji sprawia, że woda napędzająca i wypompowywana się nie mieszają. Turbopompa strażacka pracuje w obiegu zamkniętym. By mogła działać, niezbędne jest podłączenie do samochodu gaśniczego. Produkty dostępne są w kilku wersjach różniących się między sobą wydajnością, dzięki czemu mogą być dokładnie dopasowane do charakteru pracy, do jakiej zostaną wykorzystane.

W jakich sytuacjach korzysta się z turbopompy?

Turbopompy strażackie służą do wypompowywania wody, dlatego też znajdują zastosowanie w przypadku powodzi lub nagromadzenia się wody w wyniku ulewnego deszczu. Dość duża moc umożliwia intensywną pracę przez wiele godzin, a lekka, choć mocna konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywana jest do wypompowywania wody z zalanych budynków, piwnic i tuneli, a także do odsączania fundamentów czy wykopów w ziemi. Konstrukcja z sekcjami, które nie mają ze sobą kontaktu, umożliwia wypompowywanie wody zabrudzonej, wody morskiej, a nawet rozlewisk substancji ropopochodnych. Nie należy jej natomiast wykorzystywać do wypompowywania cieczy agresywnych, a także mieszanek, które w połączeniu ze sprężonym powietrzem mogłyby stworzyć mieszankę wybuchową.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl