fb
1px

Jak wybrać odpowiedni radiotelefon strażacki?

0
radiotelefon strażacki

Radiotelefon to jeden z najważniejszych elementów ekwipunku strażaka. Wobec szerokiego wyboru dostępnych w sprzedaży wariantów nie zawsze jednak łatwo jest znaleźć ten najlepszy. Czym więc należy się kierować podczas dokonywania wyboru?

Krótka charakterystyka radiotelefonów strażackich

Radiotelefon strażacki to mobilny sprzęt abonencki, który stanowi element wyposażenia funkcjonariusza straży pożarnej. W chwili obecnej w polskiej straży pożarnej w użyciu pozostają zarówno profesjonalne urządzenia w technologii analogowej, jak i nowoczesny sprzęt cyfrowy. Co warto o nich wiedzieć?

  • Radiotelefony analogowe

To rzetelny i stabilny sprzęt, który oferuje zarówno wysoką jakość pracy, jak i dobry oraz wolny od zakłóceń przesył dźwięku. Warto wiedzieć, że poszczególne modele są w stanie obsługiwać nawet 100 odrębnych kanałów pracy. Radiotelefony analogowe cechują się ponadto wysoką klasą szczelności, a także odpornością na uszkodzenia, działanie skrajnych temperatur czy niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Jak każde urządzenie, także i radiotelefon analogowy nie jest pozbawiony wad – wykorzystywane do jego produkcji rozwiązania są współcześnie coraz silniej wypierane przez nowoczesne systemy wykorzystujące technologię cyfrową.

  • Radiotelefony cyfrowe

Rozwiązanie to charakteryzuje się wyższą funkcjonalnością w stosunku do modeli analogowych. Przekazywanie danych jest tu uproszczone, m.in. ze względu na ograniczoną liczbę kanałów wykorzystywanych do transmisji informacji lub do rozmów. Co więcej, radiotelefony cyfrowe umożliwiają korzystanie z tzw. maskowania, czyli blokowania dostępu osób nieupoważnionych do przesyłanych danych. Nowoczesne modele wyposażone są ponadto w szereg przydatnych funkcji, takich jak przekazywanie położenia użytkownika, pisanie wiadomości tekstowych czy nawet nawiązywanie komunikacji telefonicznej.

Dobór radiotelefonów dostosowanych do potrzeb danej jednostki to gwarancja większego bezpieczeństwa funkcjonariuszy, a także zwiększenie skuteczności działań przeprowadzanych podczas akcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą radiotelefonów oraz uzupełniających je akcesoriów.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl