fb
1px

Amortyzatory bezpieczeństwa. Gdzie i kiedy znajdują zastosowanie?

0
Amortyzatory bezpieczeństwa. Gdzie i kiedy znajdują zastosowanie?

Prace na wysokościach wymagają odpowiedniego przygotowania i asekuracji. W wielu sytuacjach zapewnione są stałe, stabilne zabezpieczenia takie jak podnośniki, drabiny czy ruchome kosze. Jednak nie zawsze możliwe jest zagwarantowanie takiej metody z powodu trudnego dostępu, nieodpowiedniej powierzchni czy też zbyt małej ilości czasu na działanie. Należy wtedy zadbać o indywidualne środki asekuracyjne. Dobrze wyposażone sklepy ze sprzętem przeciwpożarowym i BHP oferują różnego rodzaju indywidualny sprzęt ochronny, jak choćby amortyzatory bezpieczeństwa.

Jak wyglądają i jak działają amortyzatory bezpieczeństwa?

  Amortyzatory bezpieczeństwa są wykonane z taśmy poliamidowej, która jest niezwykle wytrzymała, a jednocześnie lekka. Amortyzatory dostępne są z różnego rodzaju zatrzaśnikami umożliwiającymi szybkie połączenie elementów. Zatrzaśniki wykonane są z aluminium lub stali galwanizowanej i skonstruowane w taki sposób, aby nie otworzyły się samoistnie ale jednocześnie tak, żeby dało się je szybko otworzyć i przepiąć w inne miejsce. Amortyzator bezpieczeństwa umocować można do specjalistycznych szelek bezpieczeństwa lub innych elementów odzieży ochronnej.  

W jakich branżach wykorzystuje się amortyzatory bezpieczeństwa?

  Produkty te stosuje się wszędzie tam, gdzie pracownikowi grozi upadek z wysokości. Będzie to głównie branża ratownicza – ratownictwo górskie, ratownictwo straży pożarnej i ratownictwo wysokościowe. Amortyzatory bezpieczeństwa używane mogą być także przy wycince drzew, w budownictwie, przy pracach na masztach, słupach, dachach i innych wysokich, niestabilnych powierzchniach. Należy jednak pamiętać, aby taki sprzęt posiadał wymagane atesty i był odpowiednio dopasowany do użytkownika i do sytuacji, jak choćby dopuszczony do pracy w miejscach zagrożonych wybuchem. Warto zatem zapoznać się ze specyfikacją produktu bądź poradzić się sprzedawcy, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl