fb
1px

Kamera termowizyjna Drager w użyciu strażackim

0
Kamera termowizyjna Drager w użyciu strażackim

Działania gaśniczo-ratownicze przebiegają w zróżnicowanych warunkach wymagających zastosowania specjalistycznego sprzętu. Jednym z nich jest kamera termowizyjna. Straż pożarna ma do wyboru wiele modeli, a w dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednemu z nich. Kamera termowizyjna Drager bije rekordy popularności. To jeden z najczęściej wybieranych modeli. Sprawdźmy dlaczego.

Do czego wykorzystuje się kamery termowizyjne?

Kamery termowizyjne rejestrują intensywność promieniowania, zmieniając je w widzialny obraz. Wykorzystywane są w trudnych warunkach i ograniczonej widoczności. Umożliwiają zlokalizowanie poszkodowanych, a także niebezpiecznych miejsc i przedmiotów, w tym rozgrzanych punktów, części urządzeń w szafce z bezpiecznikami czy nadmiernie nagrzanych przewodów kominowych. Od kamer termowizyjnych wymaga się więc idealnie czystego obrazu wskazującego dużo szczegółów oraz wytrzymałości na niesprzyjające warunki środowiska.

Czym charakteryzuje się kamera termowizyjna Drager?

Kamera termowizyjna Drager to urządzenie dopuszczone do użytku w środowiskach potencjalnie wybuchowych. Wyróżnia się:

  • wyraźnym obrazem – rozdzielczość 384 × 228 i dwukrotny zoom zapewniają dokładniejszy obraz sytuacji, dodatkowym atutem jest możliwość wybrania trybu w zależności od tego, jaki charakter ma akcja i czego strażak poszukuje w zadymionej przestrzeni. Należą do nich tryb „ogień”, tryb „osoba” oraz „skan termiczny” umożliwiający zlokalizowanie gorących punktów;

  • solidnością – kamera termowizyjna Drager składa się z niemal niezniszczalnej obudowy odpornej na działanie wysokiej temperatury oraz naprężeń, które oddziałują na nią podczas akcji gaśniczych i poszukiwawczych,

  • wygodną obsługą – kamera została zaprojektowana tak, by strażak mógł obsługiwać ją nie tylko jedną ręką, ale również w rękawicach ochronnych, dodatkowym atutem jest niewielka waga i dobre wyważenie, montowana na uchwycie nie przeszkadza, a wręcz ułatwia monitorowanie obrazu podczas czołgania się lub przeciskania przez ciasne przestrzenie.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl