fb
1px

Z jakich materiałów są wykonywane linki do pracy na wysokości?

0
praca na wysokości

Praca na wysokości wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego ściśle opisanego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku. W zakres takiego sprzętu wchodzą linki bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule omówimy, jaką rolę pełnią, a także z jakich materiałów są wykonywane.

Do czego służą linki bezpieczeństwa?

Linki bezpieczeństwa stanowią jeden z podstawowych elementów systemu powstrzymywania spadania. Przeznaczone są do użytkowania razem z amortyzatorem lub samodzielnie. To jednocześnie jeden z podstawowych środków ochrony indywidualnej wyposażenia osób pracujących na wysokości. Korzystają z nich między innymi strażacy, alpiniści, ratownicy, elektrycy, a także pracownicy budowlani wykonujący pracę na wysokości.

Jak działają linki bezpieczeństwa?

System bezpieczeństwa do pracy na wysokościach składa się z elementów powstrzymywania spadania oraz chroniących przed siłami oddziałującymi na ciało w trakcie spadania. Linki bezpieczeństwa należą do elementów, które chronią użytkownika przed upadkiem z wysokości. Połączona z punktem zaczepowym, nazywanym również elementem kotwiczącym oraz amortyzatorem ogranicza siły oddziałujące na użytkownika podczas upadku, rozkładając je równomiernie w trakcie hamowania spadania. Linka minimalizuje drogę spadania, chroniąc użytkownika przed kolizją z podłożem lub innymi przeszkodami. Utrzymuje go do momentu uzyskania pomocy od osób trzecich.

Jakich materiałów używa się do produkcji linek bezpieczeństwa?

Do produkcji linek bezpieczeństwa wykorzystuje się poliamid i poliester. Poliamid, nazywany inaczej nylonem, to materiał wytworzony z włókien syntetycznych. Lekkość i wytrzymałość uzupełnia jedna z największych zalet – odporność na deszcz, wodę i śnieg. Dzięki temu linki bezpieczeństwa z poliamidu mogą być wykorzystywane w zróżnicowanych środowiskach, nawet w bardzo trudnych warunkach bez ryzyka, że ulegną uszkodzeniu. Materiał jest dodatkowo odporny na bakterie, grzyby i zarazki. Poliester, który również należy do materiałów syntetycznych, tworzą wytrzymałe i odporne na zniszczenia włókna.

1px Komentarze do wpisu (0)

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl