fb
1px

Rękawice strażackie - charakterystyka

0
strażacy

Rękawice strażackie to jeden z niezbędnych podczas akcji elementów ochrony osobistej każdego strażaka. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona dłoni przed poparzeniem w wyniku kontaktu z ogniem oraz bardzo wysoką temperaturą. Rękawice pożarnicze chronią także przed działaniem substancji chemicznych, zabezpieczają dłonie przed urazami związanymi z pracą w trudnych warunkach, a także zapewniają niezbędną ochronę przed zimnem i wilgocią. Wyjaśniamy, czym charakteryzują się procesjonalne rękawice strażackie.

Rękawice strażackie jako element ochrony osobistej

Rękawice strażackie w założeniu mają chronić przed zagrożeniami, z jakimi strażak spotyka się podczas pełnionej służby. To nie tylko typowe rękawice pożarnicze - odporne na działanie wysokich temperatur, ale także rękawice techniczne, które stosowane są np. podczas akcji mających na celu udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, klęskach żywiołowych i katastrofach budowlanych. Do grupy rękawic strażackich zaliczamy także rękawice stosowane przy usuwaniu gniazd bardzo niebezpiecznych owadów żądlących np. os i szerszeni. Na wyposażeniu strażaka powinny znaleźć się różne rodzaje profesjonalnych rękawic strażackich. Muszą one spełniać określone wymogi norm bezpieczeństwa.

Czym charakteryzują się rękawice strażackie?

Rękawice strażackie cechują się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. Skutecznie chronią dłonie strażaka przed działaniem różnych czynników zagrażających zdrowiu. Budowa rękawic strażackich uwzględnia kilka warstw. Składają się one z:

  • skórzanej lub tekstylnej warstwy zewnętrznej,
  • specjalistycznej membrany,
  • warstwy gwarantującej termoizolację oraz ochronę dłoni przed urazami,
  • podszewki.

Dzięki odpowiedniej budowie rękawice strażackie chronią nie tylko przed ogniem i wysoką temperaturą, ale także skaleczeniami i urazami związanymi z kontaktem z substancjami chemicznymi oraz biologicznymi. Różnią się nie tylko materiałem, z którego wykonana jest warstwa zewnętrzna, ale także rodzajem ściągacza oraz mankietu i innymi elementami. Zawsze zapewniają wysoką ochronę przed działaniem różnych czynników grożących utratą zdrowia, a także gwarantują komfort i wygodę użytkowania niezależnie od warunków, w jakich prowadzona jest akcja.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl