fb
1px

Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie

0
Motopompa szlamowa - charakterystyka i zastosowanie

Podwyższony poziom wód gruntowych, nadmierne opady atmosferyczne w formie gęstych ulew czy śniegu, a także wiosenne roztopy to tylko niektóre czynniki mogące wywołać skutki w postaci zalania, podtopienia czy nawet powodzi. W sytuacji, gdy konieczne jest pozbycie się nadmiaru wody z piwnicy, placu budowy czy kopalnianego chodnika, idealne rozwiązanie problemu stanowi pompa szlamowa. Z jej pomocą nie tylko osuszymy zalany obszar, lecz także pozbędziemy się całego zalegającego na nim szlamu.

Czym jest i jak działa motopompa szlamowa

Motopompa to inaczej pompa zasilana spalinowo. Stanowi ona specjalistyczne wyposażenie jednostek straży pożarnej - oprócz interweniowania w razie pożaru do obowiązków tej ostatniej należy bowiem także niesienie pomocy w sytuacjach podtopienia lub powodzi. Dlatego jest tak ważne, by motopompy powodziowe znajdowały się na stałym wyposażeniu każdej jednostki straży pożarnej.

Podstawową funkcją motopompy szlamowej jest usuwanie brudnej niechcianej wody oraz szlamu, który wskutek działania tej pierwszej został nagromadzony na danym terenie. Urządzenie to doskonale sprawdza się nie tylko podczas nagłych powodzi - może być również wykorzystywane we wnętrzach budynków, placach budowy czy w obrębie kopalni. Z jego użyciem bez zbędnych komplikacji usuniemy zanieczyszczoną wodę - a także szlam, którego pozbycie się mogłoby być znacznie utrudnione, gdybyśmy zdecydowali się oczyścić teren w inny sposób. Ponieważ motopompa szlamowa jest sprzętem spalinowym, poradzi sobie nawet z wodą o wysokim stopniu gęstości i zanieczyszczenia. Wydajna praca silników spalinowych pozwala na oczyszczenie określonego obszaru nawet z kilkudziesięciu litrów wody na godzinę. Jednocześnie nie musimy martwić się wystąpieniem ewentualnej awarii - urządzenie jest na tyle efektywne i sprawne, że np. ryzyko zapchania go nadmiarem szlamu zostaje całkowicie zniwelowane. Wszystkie te zalety sprawiają, że zasilana spalinowo motopompa szlamowa to doskonały wybór, gdy szukamy profesjonalnego urządzenia do szczególnie wymagających zadań.

1px Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl