fb

Detektor 2-gazowych GfG Microtector II G450/2

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 3 124,20 zł 3124.20
Cena netto: 2 540,00 zł


ilość szt.

towar niedostępny

1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 1px 1px 1px 1px 1px 5
Producent: GfG Polska Sp. z o.o.
Kod produktu: 595-072

1px Opis produktu

Detektor 2-gazowy GfG Microtector II G450/2

Detektor 2-gazowy  z pamięcią danych i złączem podczerwieni oraz z rejestratorem danych.

 • Wysoce wydajny miernik wielogazowy (290g)
 • Wysokotonowy sygnalizator dźwiękowy (103 dB) dla optymalnej ochrony
 • W pełni funkcjonalna i ergonomiczna obudowa (IP67)
 • Innowacyjny system alarmów optycznych oraz zmiennej kolorystyk wyświetlacza
 • kalibracja miernika tylko raz w roku 

Microtector II G450 – Największa wydajność dla najlepszej ochrony

Kompaktowy detektor Microtector II G450 został stworzony dla ochrony osobistej w strefach zagrożonych. Poręczna i trwała obudowa została zaprojektowana do użytku we wszystkich warunkach pracy. Detekcja tlenu (O2), siarkowodoru (H2S), tlenku węgla (CO) oraz gazów wybuchowych (np. CH4) może się odbywać jednocześnie w powietrzu wpływając na poprawę bezpieczeństwa warunków pracy.

 • Zasilanie akumulatorowe z ładowarką (opcjonalnie bateryjne)
 • Opcjonalnie zewnętrzna pompka zasysająca
 • Alarm wizualny – wyświetlacz sygnalizujący kolorami
 • Alarm akustyczny 103 dB
 • Obracany wyświetlacz o 180 stopni
 • Klasa ochrony IP67
 • Dopuszczenie ATEX

Przetestowany w każdych warunkach

Miernik chroni przez niebezpieczeństwem wywołanym toksycznymi, palnymi gazami i oparami, jak również przed niedostatkiem i nadmiarem tlenu. Dzięki obszernemu wyposażeniu G450 może zostać dopasowane do najróżniejszych potrzeb. Microtector jest certyfikowany w zgodzie z EN 60079-29-1 (gazy wybuchowe), EN 50104 (tlen) oraz EN 45544 (gazy toksyczne).

Korzystanie z kompleksowo przetestowanych mierników daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa że przyrząd z które- go korzysta będzie działać prawidłowo w najtrudniejszych warunkach.

Testy wydajnościowe oraz jakościowe były prowadzone przez EXAM i DEKRA które to są najważniejszymi ośrodkami notyfikacyjnymi w Europie oraz przez niezależnym ekspertów pod kątem zgodności z dyrektywami ATEX.

Duży wyświetlacz z funkcją ZOOM

Duży, dobrze widoczny wyświetlacz graficzny może być obracany pod kątem 180 stopni używając jednego przycisku, to pozwala na swobodny odczyt także gdy miernik jest przytroczony. Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku aktywuje podświetlenie wyświetlacza na 10 sek.

Funkcja ZOOM pozwala na łatwy odczyt pojedynczych wartości oraz pokazuje dodatkowe informację związane z wybranym gazem.

Microtector II G450 jest nie tylko urządzeniem wydajnym oraz innowacyjnym, ma także na swoim koncie prestiżową nagrodę red-dot design award przyznawaną przez Design Centre NRW, za wysoką ergonomie oraz funkcjonalność.

Wszystkie dane wyświetlane mogą być jednocześnie na dużym wyświetlaczu. Za pomocą tylko 3 przycisków G450 pozwala na intuicyjne i przyjazne użytkownikowi poruszanie się po menu serwisowym. Funkcje pozwalające na zmianę technicznych parametrów detekcji są chronione przed przypadkowym dostępem.

Standardowa zintegrowana pamięć urządzenia pozwala na za- pis koncentracji gazów oraz występujących alarmów przez 30 godzin (co 1 minutę). Dane mogą być zobrazowane na ekranie komputera za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Interwał zapisu może być dowolnie modyfikowany.

Innowacyjny system alarmowy

Sytuacje alarmowe uruchamiają wysokotonową syrenę alarmową o zmiennej częstotliwości. Poziom głośności sięgający 103 dB jest najgłośniejszym alarmem dostępnym na rynku. Unikalny system zmiany kolorów wyświetlacza podczas alarmu pomaga użytkownikowi zrozumieć powagę zagrożenia.

Unikalny system zmiany kolorów wyświetlacza podczas alarmu pomaga użytkownikowi zrozumieć powagę zagrożenia. Opcjonalny alarm wibracyjny dodatkowo ułatwia rozpoznanie alarmu.

 • Czerwony Drugi alarm – najwyższy poziom alarmu!
 • Żółty Pierwszy alarm Zachować ostrożność!
 • Zielony Wszystkie wartości pomiarowe znajdują się w zakresie normy

Z uwagi na wysokiej jakości gumową powłokę oraz system dodatkowych uszczelnień, G450 jest odporny na wstrząsy oraz wodoszczelny do 1 Atm (IP67).

 

Elastyczne źródła energii

Zestawy akumulatorowe oraz oparte o zasilanie bateryjne używane w G450 oraz w pompie G400-MP2 są w pełni wobec siebie kompatybilne. Ich wydajność dla G450 daje możliwość pracy do nawet 30 godzin ( w zależności od konfiguracji sensorów).

Ładowarki w technologii Dropin

Inteligentne systemy ładowania chronią żywotność baterii i dbają o maksymalny czas operacyjny. Ładowarki w tym systemie komunikują się bezpośrednio z urządzeniem (dane ładowania widoczne na wyświetlaczu) i dbają aby nawet przy krótkich doładowaniach baterie nie zostały przeciążone niepotrzebnie.

Detektor 2-gazowy Micro IV jest wynikiem konsekwentnego rozwoju detektora gazu Micro III o sprawdzonych parametrach funkcjonalnych i standardach bezpieczeństwa.

Posiada dodatkowe funkcje, które pozwalają na niezawodne dokumentowanie pracy nawet w obszarach zagrożonych. Małe, lekkie urządzenie niezawodnie wykrywa i natychmiast sygnalizuje gazy toksyczne, tlen i wodór. Stężenie gazu można bezpośrednio odczytać na dużym wyświetlaczu.

Wbudowany rejestrator danych zapisuje wszystkie zdarzenia: stężenie gazu z podaniem czasu, stopień alarmowy (1, 2 lub 3) i średnie wartości krótkotrwałe i długotrwałe. Dane można przekazywać bezpośrednio do stacji testującej lub dokującej przez złącze podczerwieni.

Zrównoważony rozwój i ochrona zasobów

Ponieważ ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są dla nas ważne, detektor gazu Micro IV jest zaprojektowany do wieloletniego użytkowania. Wtykany inteligentny czujnik można wymienić tak samo łatwo, jak dobrze dostępną baterię.

Zaleta: W przyszłości wystarczy wymieniać czujniki i zwykłe baterie. Zakup nowego urządzenia jednorazowego użytku nie jest konieczny.

Dodatkowe funkcje detektora gazu MICRO IV

 • Rejestracja wszystkich zdarzeń
 • Złącze podczerwieni do przesyłania danych do stacji dokującej
 • Kompletny zapis danych bez komputera
 • Ciągłe wskazywanie stężenia gazu
 • Ciągła praca przez okres do 6 miesięcy z tylko jedną baterią
 • Prosty test funkcjonalności i szybka regulacja w stacji dokującej (opcja)

Możliwości noszenia 

Lekkie urządzenie można bezpiecznie zamocować do odzieży roboczej za pomocą wytrzymałego klipsa krokodylkowego. Za pomocą klipsa do paska można komfortowo zamocować urządzenie na pasku.

1px Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

1px Produkty powiązane

1px Opinie o produkcie (0)

1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl