fb

Detektor 4-gazowych GfG Microtector III G888/4

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 5 119,65 zł 5119.65
Cena netto: 4 162,32 zł

ilość szt.

towar niedostępny

1px dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 1px 1px 1px 1px 1px 0
Producent: GfG Polska Sp. z o.o.
Kod produktu: 595-079

1px Opis produktu

Detektor 4-gazowy GfG Microtector III G888/4

 • Potrójny sygnał ostrzegawczy – Alarm optyczny, akustyczny i wibracyjny
 • Praktyczna konstrukcja – Obudowa antypoślizgowa i odporna na wstrząsy, wodoszczelna i pyłoszczelna zgodnie z IP67
 • Moduł radiowy (opcjonalnie) – Transmisja danych i alarmów w czasie rzeczywistym na częstotliwości 868 MHz (Europa) lub 915 MHz (obie Ameryki)
 • Czujnik bezruchu – 2 poziomy ostrzegawcze w urządzeniu plus powiadomienie nadzoru*
 • Intuicyjna obsługa – Jedno kliknięcie dla ważnych funkcji, wygodne menu z 3 przyciskami
 • Mała, poręczna obudowa – Najmniejszy i najlżejszy detektor 7-gazowy
 • Wysokiej jakości sensory – Solidne, precyzyjne i trwałe sensory do wykrywania gazów/par toksycznych/palnych oraz O2
 • kalibracja miernika tylko raz w roku 

*opcja z modułem radiowym i GfG-Link)

Rekordzista

Microtector III G888 to najmniejsze i najlżejsze, wielogazowe, urządzenie pomiarowe z modułem radiowym. W zależności od wyposażenia czujnika, urządzenie ostrzega przed zagrożeniami powodowanymi przez toksyczne i łatwopalne gazy i opary oraz przed brakiem i nadmiarem tlenu. Dzięki indywidualnym kombinacjom czujników i wszechstronnemu akcesorium G888 spełnia wszelkie wymagania.

Łatwość obsługi

Mikrotector III G888 jest gotowy do pracy od razu po włączeniu. Główne funkcje – pomiar szczytowy, lampa LED, reset alarmu, powiększenie wyświetlacza i wyświetlacz obrotowy do pozycji pracy - będą kontrolowane za pomocą jednego klawisza. Można wygodnie nawigować za pomocą trzech przycisków w menu użytkownika, aby zmienić ustawienia urządzenia lub odczytać rejestrator danych.

Microtector III G888 jest wyposażony tylko w trzy przyciski w celu łatwej obsługi. Przejrzyste menu gwarantuje intuicyjną obsługę.

Czujnik bezruchu

Urządzenie zostało wyposażone w czujnik bezruchu. Przedział czasu, w którym wyzwalany jest alarm, można ustawić indywidualnie dla odpowiedniej sytuacji. Tak więc w krytycznych przypadkach nie stracimy czasu podczas inicjowania działań ratowniczych.

Pomiar online drogą radiową

Urządzenie Microtector III może wysyłać bieżące dane drogą radiową do łącza jednostki centralnej GfG lub centrum operacyjnego.W ten sposób szef operacji jest zawsze informowany o obecnych zagrożeniach ze strony swoich pracowników.

Urządzenia mogą być wyraźnie wyświetlane jako widok listy lub szczegółowy w oprogramowaniu do wizualizacji GfG-Connect.

GfG-Link to bezpieczne połączenie między urządzeniami. W zależności od typu cztery lub dziesięć urządzeń można połączyć za pomocą łącza GfG. W tym momencie nazwa użytkownika dla szybkiej identyfikacji urządzenia, jak również bieżące dane pomiarowe będą wyświetlane na ekranie GfG-Link. Alarm ratunkowy ratownika ma specjalny status w stanach alarmowych GfG-Link. Zostanie wzmocniony przez niepowtarzalną akustyczną sekwencję sygnałów i czerwony alarm migający. Panel z przodu GfG-Link wyraźnie przedstawia wszystkie połączone urządzenia z ich aktualnym stanem.

Zasięg na otwartej przestrzeni wynosi około 700m. W ten sposób stan bezpieczeństwa pracownika można idealnie monitorować w zakresie 1400 metrów.

GfG-Link to bezpieczne połączenie między urządzeniami. W zależności od typu cztery lub dziesięć urządzeń można połączyć za pomocą łącza GfG. W tym momencie nazwa użytkownika dla szybkiej identyfikacji urządzenia, jak również bieżące dane pomiarowe będą wyświetlane na ekranie GfG-Link. Alarm ratunkowy ratownika ma specjalny status w stanach alarmowych GfG-Link. Zostanie wzmocniony przez niepowtarzalną akustyczną sekwencję sygnałów i czerwony alarm migający. Panel z przodu GfG-Link wyraźnie przedstawia wszystkie połączone urządzenia z ich aktualnym stanem.

Zasięg na otwartej przestrzeni wynosi około 700m. W ten sposób stan bezpieczeństwa pracownika można idealnie monitorować w zakresie 1400 metrów.

Nowoczesne koncepcje bezpieczeństwa staja się coraz bardziej inteligentne. Warunkiem wstępnym jest to, ze nowoczesne detektory gazu są zintegrowane z sieciami
danych i jednocześnie są w stanie wykrywać coraz więcej niebezpiecznych sytuacji.
Podstawowe zadanie przenośnych mierników wielogazowych to oczywiście ostrzeganie o niebezpiecznych stężeniach gazu ale inteligentna ochrona wykracza poza to:

 • Pozwala to na zdalna ochronę poszczególnych stanowisk pracy i działa również wtedy, gdy osoby są oddzielone od swojego zespołu w zależności od sytuacji
 • Zespoły ratownicze otrzymują aktualne informacje na temat sytuacji zagrożenia na miejscu.
 • Pracując w niewielkich zespołach cześć obowiązków obejmujących kontrole bezpieczeństwa współpracowników jest przekazana do osoby zdalnie nadzorującej
 • Pracujemy zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wymogami bezpieczeństwa
 • Funkcja Pagera dla prostych wiadomości i predefiniowanych odpowiedzi.

Bezpieczeństwo dla lokalnych zespołów

Połączenie Microtector III G888 z modułem radiowym i mobilna jednostka monitorująca GfG-Link jest idealnym rozwiązaniem dla straży pożarnej, zespołów serwisowo-naprawczych lub grup roboczych poruszających się w obszarach potencjalnie niebezpiecznych.

Nadzorca nie tylko natychmiast dowiaduje się, który członek zespołu wyzwolił alarm, ale również otrzymuje aktualne odczyty gazu oraz poprzez alarm czujnika
bezruchu, informacje czy dana osoba musi zostać ewakuowana.
Dzięki zasięgowi radiowemu do 700 metrów możliwe jest również zabezpieczenie zespołów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach, co umożliwia szybka i ukierunkowana reakcje w przypadku zagrożenia.

Funkcja pagera

Kierownik operacji może wysyłać krótkie komunikaty na wyświetlacz detektora za pomocą zintegrowanej funkcji pagera. W ten sposób może wybierać pomiędzy dowolnym tekstem lub wstępnie skonfigurowanymi standardowymi wiadomościami za pomocą GfG-Link.

Dostosowana konfiguracja urządzenia

Gniazda czujników można dowolnie konfigurować za pomocą następującej liczby czujników:

 • 1X sensor katalityczny
 • 1x podczerwień (IR)
 • do 4 elektrochemicznych (EC).

Konstrukcja G888 umożliwia różne kombinacje czujników. W ten sposób detektor wielogazowy może być indywidualnie dostosowany do twoich wymagań.

Wysokiej klasy sensory

Nasze wysokiej klasy sensory wyróżniają się bardzo długą trwałością, wysoką dokładnością pomiaru, szybkim reagowaniem i niską czułością krzyżową. Ponadto urządzenia i czujniki są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu.

Niezawodne wykrywanie CO2 i CH4 za pomocą metody podczerwieni (NDIR)

Tylko z jednym sensorem pomiarowym IR, dwutlenek węgla i węglowodory, takie jak metan i propan, mogą być jednocześnie dokładnie wykryte w mikrotectorze III. Sensor ten wykorzystuje maksymalnie cztery długości fal właściwe dla gazu. Ścieżki absorpcji i długości fal promieniowania są doskonale dostosowane do gazów i zakresów pomiarowych. Opcjonalnie czujnik podczerwieni może być skompensowany ciśnieniowo, jeżeli w praktyce istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia dużych wahań ciśnienia (np. w sektorze wydobywczym). Zatrucie sensora za przez np. związki krzemu lub siarkowodór można wykluczyć korzystając z technologii IR. Czujnik podczerwieni ma tę zaletę w stosunku do czujników katalitycznych, że nie zostanie uszkodzony nawet przy najwyższych stężeniach gazu.

Progi alarmowe

Indywidualnie ustawiane progi alarmowe dla wszystkich kanałów pomiarowych zapewniają kompleksową ochronę użytkownika sprzętu. Mamy też więcej;

 • średnia długoterminowa
 • średnia krótkoterminowa

Rejestrator danych

Zintegrowany rejestrator danych rejestruje stężenia zmierzonych gazów i aktywowane alarmy maksymalnie do 500 godzin. Zapisane dane można odczytać za pomocą stacji testowej TS400 lub stacji dokującej DS400.

Duży wyświetlacz z funkcją zoomu i innowacyjnym systemem alarmowym

Przejrzysty wyświetlacz graficzny można obrócić o 180 ° i można go wygodnie odczytać w dowolnej pozycji noszenia, np. jeśli przymocowałeś to do swojego ubrania. Zaleta: masz wolne ręce i możesz kontrolować wszystkie wartości. Funkcja powiększenia wyświetlacza ułatwia czytanie, np. Pod maską do oddychania lub bez okularów do czytania.

1px Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

1px Produkty powiązane

1px Opinie o produkcie (0)

1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne
SPRZĘT-POŻ sp. z o.o.

 

KONTAKT Z NAMI:

77 402 80 25

biuro@sprzet-poz.pl

więcej więcej
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl